Lig TV'nin adı değişiyor

Türk futbolseverlerin 2001 yılından bu yana Süper Lig'i takip ettiği Lig TV kanalının ismi beIN Sports oluyor.

2015 yılında beIN Media Group tarafından satın alınan ve Ağustos 2016'dan bu yana yeni sahiplerince yönetilen Digiturk platformunun en gözde kanalının ismi tarih olacak.

13 Ocak'tan itibaren Lig TV, Lig TV 2, Lig TV 3 ve Lig TV 4 kanallarının ismi beIN Sports, beIN Sports 2, beIN Sports 3 ve beIN Sports 4 olarak değişecek.

Süper Lig'in yanı sıra Premier Lig, La Liga, Ligue 1 ve Serie A'nın da yayın haklarına sahip olan kanallar, Lig TV ismiyle son yayınlarını Perşembe günü gerçekleştirecekler.

Satış bedeli 1.4 milyar

$Digiturk'ün tamamını Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) satın alan Katar sermayesi BeIN Sports, satış bedeli olarak 1.4 milyar dolar verecek. Digiturk'ün satış tutarından vergi, ceza ve faizler düştüğünde yaklaşık 1 milyar 250 milyon dolar Çukurova Grubu'nun borcuna karşılık TMSF'ye ödenecek.

Türkiye'deki en büyük medya gruplarından Digiturk'ün Katar sermayesi BeIN Sports'a 1.4 milyar dolara satıldığı öğrenildi. Digiturk'ün yeni sahibi Katarlı ünlü işadamı Nasser Al-Khelaifi'nin şirketi BeIN Sports oldu. Digiturk yetkilileri şirketin yüzde 100'ünün Katarlı gruba geçtiğini söyledi. Digiturk'ün geçtiğimiz aylarda son 5 yıllık dönemi içeren vergi, ceza ve faizlerinin de pazarlığı yapılmıştı. 3 yıldır Mehmet Emin Karamehmet'in borçlarından dolayı Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kontrolünde olan Digiturk'ün satış tutarından vergi ceza ve faizleri düştüğünde yaklaşık 1 milyar 250 milyon doları Çukurova Grubu'nun borcuna karşılık TMSF'ye ödenecek.