Logo değiştiren takımlar

Logo değiştiren ​takımlar
Logo değiştiren ​takımlar

En son İtalya Serie A takımlarından Juventus logosunu değiştirmişti. Şimdi de Leeds United logosunu yeniledi. Bu durum akıllara yakın zamanda logolarını değiştiren diğer Avrupa kulüplerini getirdi.

İşte son zamanlarda logo değişikliğine giden 7 Avrupa kulübü;

LEEDS UNİTED

                  Leeds United, kulüp logosunun değiştirildiğini açıkladı. Büyük tepki gören logonun eski hale getirilmesi için kısa sürede 10 bin imza toplandı. Soldaki eski, sağdaki yeni logo.
LEEDS UNİTED Leeds United, kulüp logosunun değiştirildiğini açıkladı. Büyük tepki gören logonun eski hale getirilmesi için kısa sürede 10 bin imza toplandı. Soldaki eski, sağdaki yeni logo.
JUVENTUS

                  Juventus, geçtiğimiz sene bu günlerde Milano kentinde düzenlenen bir etkinlikle yeni logosunu kamuoyuna tanıtmıştı.Yeni logonun, bir öncekinin aksine daha sade, kulübün siyah-beyaz çubuklu klasik formasını andıracak şekilde dinamik formda tasarlanan, baş harf "J"den oluştuğu dikkati çekmişti.Torino ekibinin yeni arması, tıpkı Leeds United'ın yeni logosu gibi sosyal medyada taraftarların ve futbol severlerin eleştirisine maruz kalmıştı.
JUVENTUS Juventus, geçtiğimiz sene bu günlerde Milano kentinde düzenlenen bir etkinlikle yeni logosunu kamuoyuna tanıtmıştı.Yeni logonun, bir öncekinin aksine daha sade, kulübün siyah-beyaz çubuklu klasik formasını andıracak şekilde dinamik formda tasarlanan, baş harf "J"den oluştuğu dikkati çekmişti.Torino ekibinin yeni arması, tıpkı Leeds United'ın yeni logosu gibi sosyal medyada taraftarların ve futbol severlerin eleştirisine maruz kalmıştı.
EVERTON

                  Liverpool şehrinin mavi-beyazlı ekibi Everton, uzun yıllar kullandığı logosunu 2013-2014 sezonu için değiştirmiş ve taraftarının tepkisini çekmişti.Değişen kulüp armasından, "Sadece en iyi yeterince iyidir" sloganı çıkartılmıştı.Taraftarının eleştirisi doğrultusunda, Everton kulübü, 2014-2015 sezonundan itibaren kullanılacak yeni logosunu taraftarının oylamasına sundu. Oylamada galip gelen, hali hazırdaki logoya, kulübün Latince sloganı tekrar eklenmiş, Everton kulesi revize edilmiş ve kulenin iki tarafına da defne yaprakları ilave edilmişti.

 
Yeniden tasarlanan kulüp arması, resmi olarak 2014 yılının Temmuz ayında tanıtıldı.
EVERTON Liverpool şehrinin mavi-beyazlı ekibi Everton, uzun yıllar kullandığı logosunu 2013-2014 sezonu için değiştirmiş ve taraftarının tepkisini çekmişti.Değişen kulüp armasından, "Sadece en iyi yeterince iyidir" sloganı çıkartılmıştı.Taraftarının eleştirisi doğrultusunda, Everton kulübü, 2014-2015 sezonundan itibaren kullanılacak yeni logosunu taraftarının oylamasına sundu. Oylamada galip gelen, hali hazırdaki logoya, kulübün Latince sloganı tekrar eklenmiş, Everton kulesi revize edilmiş ve kulenin iki tarafına da defne yaprakları ilave edilmişti. Yeniden tasarlanan kulüp arması, resmi olarak 2014 yılının Temmuz ayında tanıtıldı.
MANCHESTER CİTY

                  İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City de yakın geçmişte kulüp armasını değiştiren kulüpler arasında yer alıyor.İngiliz devi, doksanlı yılların sonundan, 2016 yılına kadar kullandığı, tek başlı altın renkli kartal simgeli ve üç yıldızlı ambleminden, geçen yıl vazgeçti.Kulübün dairesel yapıya sahip yeni logosunda, kalkanın içinde yüzen bir gemi, Manchester City yazısı ve kulübün "Manchester City" adıyla kurulduğu tarihi olan 1894 ifadesi ve kırmızı bir gül bulunuyor. 
 
Bir önceki armanın alt kısmında Türkçesi "Savaşta gurur" anlamına gelen Latince slogan, yeni armada yer almıyor.
MANCHESTER CİTY İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City de yakın geçmişte kulüp armasını değiştiren kulüpler arasında yer alıyor.İngiliz devi, doksanlı yılların sonundan, 2016 yılına kadar kullandığı, tek başlı altın renkli kartal simgeli ve üç yıldızlı ambleminden, geçen yıl vazgeçti.Kulübün dairesel yapıya sahip yeni logosunda, kalkanın içinde yüzen bir gemi, Manchester City yazısı ve kulübün "Manchester City" adıyla kurulduğu tarihi olan 1894 ifadesi ve kırmızı bir gül bulunuyor. Bir önceki armanın alt kısmında Türkçesi "Savaşta gurur" anlamına gelen Latince slogan, yeni armada yer almıyor.
WEST HAM UNİTED

                  Bir diğer İngiliz kulübü West Ham United da armasını yeniden tasarlayan takımlar arasına girdi.Bu sezon yeni stadı, Londra Olimpiyat Stadyumu'na taşınan Doğu Londra ekibi, bir önceki logosunda kullandığı kale simgesini yeni armasına taşımazken, "West Ham United" ifadesi de amblemin üst kısmına yerleştirildi.Kulübün 2016 yazında tanıtılan yeni armasında da yer alan çift çekicin alt kısmına da "Londra" yazısı eklendi.

 
Taraftarlar yeni tasarıma eklenen Londra ibaresini ise gereksiz buldu.
WEST HAM UNİTED Bir diğer İngiliz kulübü West Ham United da armasını yeniden tasarlayan takımlar arasına girdi.Bu sezon yeni stadı, Londra Olimpiyat Stadyumu'na taşınan Doğu Londra ekibi, bir önceki logosunda kullandığı kale simgesini yeni armasına taşımazken, "West Ham United" ifadesi de amblemin üst kısmına yerleştirildi.Kulübün 2016 yazında tanıtılan yeni armasında da yer alan çift çekicin alt kısmına da "Londra" yazısı eklendi. Taraftarlar yeni tasarıma eklenen Londra ibaresini ise gereksiz buldu.
PSG

                   Ligue 1 son dört sezonu şampiyon kapatan başkent ekibi, Paris Saint-Germain, yeni logosuna kulübün kuruluş tarihi olan 1970 ile şehrin en ünlü simgelerinden biri olarak kabul edilen Eyfel Kulesi'nin altında yer alan beşiği dahil etmedi.2013-2014 sezonundan itibaren kullanılan yeni armanın üst kısmında "Paris", alt kısmında ise "Saint-Germain" ifadeleri bulunuyor.
PSG Ligue 1 son dört sezonu şampiyon kapatan başkent ekibi, Paris Saint-Germain, yeni logosuna kulübün kuruluş tarihi olan 1970 ile şehrin en ünlü simgelerinden biri olarak kabul edilen Eyfel Kulesi'nin altında yer alan beşiği dahil etmedi.2013-2014 sezonundan itibaren kullanılan yeni armanın üst kısmında "Paris", alt kısmında ise "Saint-Germain" ifadeleri bulunuyor.
LİLLE

                  Bir diğer Ligue 1 ekibi, Lille ise halen kullanmakta olduğu kulüp armasını 2012 yazında kamuoyuna tanıttı. Bir önceki logoda, kulübün simgesi olan danua cinsi av köpeği yeni logoda da kendisine yer buldu.

 
Mücadeleyi, gücü ve zarafeti sembolize ettiği ifade edilen danua cinsi köpek, yeni amblemde kırmızı-beyaz parçalı bir kalkanı andıran bir simgenin içinde yer alıyor.Bir önceki logodaki, "Lille Metropole" (Lille büyükşehir) ifadesi ise yeni armada yer almadı.

 
Kulüp, logosunda yalnızca "Lille LOSC" (Lille Olimpik Spor Kulübü) ifadesini kullanmayı tercih etti.
LİLLE Bir diğer Ligue 1 ekibi, Lille ise halen kullanmakta olduğu kulüp armasını 2012 yazında kamuoyuna tanıttı. Bir önceki logoda, kulübün simgesi olan danua cinsi av köpeği yeni logoda da kendisine yer buldu. Mücadeleyi, gücü ve zarafeti sembolize ettiği ifade edilen danua cinsi köpek, yeni amblemde kırmızı-beyaz parçalı bir kalkanı andıran bir simgenin içinde yer alıyor.Bir önceki logodaki, "Lille Metropole" (Lille büyükşehir) ifadesi ise yeni armada yer almadı. Kulüp, logosunda yalnızca "Lille LOSC" (Lille Olimpik Spor Kulübü) ifadesini kullanmayı tercih etti.