Lucas Lima, Fenerbahçe'den ne talep etti?

Fenerbahçe'nin Lucas Lima ısrarı.
Fenerbahçe'nin Lucas Lima ısrarı.

Fenerbahçe’nin transfer gündeminde bulunan Brezilyalı futbolcu Lucas Lima, sarı-lacivertli yönetiminden talepte bulundu.

Fenerbahçe taraftarının gelmesi için sosyal medya üzerinden sadece kendisine değil tüm yakın akrabalarına da baskı yaptığı Lucas Lima transferi, bir hafta içerisinde netliğe kavuşacak. Sarı-lacivertli yönetimin, Ocak ayında sözleşmesi biteceği için 3 milyon Euro imza parası önerdiği Lima, Santos'un sözleşme uzatma teklifini reddetti. 27 yaşındaki oyuncu, F.Bahçe'ye, "Avrupa'ya transfer olmayı istiyorum. Ancak kararımı vermek için sizden süre istiyorum. 1 hafta bekleyin" mesajı yolladı.

Ocak ayına kadar bekleyebiliriz

Lima'nın 5 milyon Euro imza parasında direttiği, bu noktada kendisine en yakın kulübün Inter olduğu ifade ediliyor. Ancak oyuncunun eski takım arkadaşı Gabigol'ün Inter'de düzenli oynayamaması nedeniyle İtalyanlarla ilgili endişeleri bulunuyor. F.Bahçe bu endişeden faydalanıp transferi bitirmenin peşinde. Sarı-lacivertliler, Lima'ya "Bonservisini alamazsan, seni ocak ayına kadar bekleriz" diyerek oyuncunun kafasını rahatlattı. Brezilyalı oyuncunun, Cuma günü kararını açıklaması bekleniyor.

(Kaynak: Sabah)