Manchester City'de Guardiola kararı

Pep Guardiola
Pep Guardiola

İngiltere Premier Lig takımlarından Manchester City, teknik direktör Pep Guardiola ile 3 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

İngiltere Premier Lig'de Arsenal'ın ardından 2. sırada bulunan Manchester City, İspanyol teknik adam Pep Guardiola'nın sözleşmesinin 2025'e kadar uzatıldığını açıkladı.

Manchester City Kulüp Başkanı Khaldoon Al Mubarak, Pep Guardiola ile yeni sözleşme imzalanmasının ardından kulübün internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Guardiola'nın City'de önemli işler başardığını söyleyen Mubarak, "Pep'in Manchester City ile olan yolculuğu devam edeceği için çok mutluyum. Bu organizasyonun başarısına ve yapısına şimdiden çok fazla katkıda bulundu ve hala sahip olduğu enerji, açlık ve hırs göz önüne alındığında neyin mümkün olabileceğini düşünmek heyecan verici. Onun çok özel liderliği altında takımımız, tüm dünyada hayranlık uyandıran City tarzı bir futbolu sürekli oynayarak ve kendini geliştirerek çok şey başardı. Her City taraftarı gibi ben de ileride olacakları dört gözle bekliyorum." dedi.

"Birlikte başaracağımız çok şey var"

Takımıyla yeni anlaşma yaptığı için çok mutlu olduğunu vurgulayan Guardiola, "Kulüpteki herkese bana güvendikleri için ne kadar teşekkür etsem azdır. Burada mutlu ve rahatım. İşimi olabildiğince iyi yapmak için ihtiyacım olan her şeye sahibim. Bu kulübün bir sonraki bölümünün önümüzdeki on yıl için harika olacağını biliyorum. Son on yılda böyle oldu ve önümüzdeki on yılda da böyle olacak çünkü bu kulüp çok istikrarlı. İlk günden itibaren burada olduğum için özel bir şey hissettim. Daha iyi bir yerde olamam. Hala birlikte başarabileceğimiz daha çok şey olduğu hissine sahibim ve bu yüzden kalıp kupalar için savaşmaya devam etmek istiyorum." şeklinde konuştu.