Mehmet Demirkol'dan Caner Erkin'e sert tepki: "Efendi ve şerefliysen..."

​Mehmet Demirkol'dan Caner Erkin'e sert tepki: "Efendi ve şerefliysen..."
​Mehmet Demirkol'dan Caner Erkin'e sert tepki: "Efendi ve şerefliysen..."

NTVSpor'daki programda Beşiktaş-Başakşehir maçını yorumlayan ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol Caner Erkin'in küfür olayıyla ilgili sert ifadeler kullandı.

Spor Toto Süper Lig'in 9.haftasında Beşiktaş ile Başakşehir, Vodafonae Park'ta oynanan maçta 1-1 berabere kaldı.

Maça damga vuran olay ise Beşiktaş'ta forma giyen Caner Erkin'in hakem Mete Kalkavan'a küfür etmesiydi. NTVSpor'daki Spor Servisi programında bu olay hakkında konuşan futbol yorumcusu Mehmet Demirkol önemli ve sert ifadeler kullandı. İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları:

  • "Caner neden kırmızı kart görmedi? Bariz bir şekilde hakeme yakından küfür ettiği görülüyor. Aşırı ihmal gözüküyor.Üç ihtimal var. Birincisi aşırı ıslık nedeni ile hakem Caner’in dediklerini duymadı. İkinci ihtimal var şöyle bir hikaye anlatayım yine böyle Beşiktaşlı bir oyuncu hakemin üzerine yürüdü el kol acayip hareketler yapıyor, bundan 15-20 sene önce ben de tribündeyim. Öyle gözüküyor ki hakeme böyle itiraf gibi bir şey söyleme ihtimali yok. Acayip bir şey ve ben yan hakeme sordum, hakem dedi ki ‘Bakmıyor musun görmüyor musun hocam’ diyor. Yani bir tiyatro var aklıma o geliyor. Ağzıyla okunan küfürlerde acaba ses mi yok bize görünüyor hakeme gitmiyor mu acaba çok garip. Üçüncü ihtimal duyup da bakmaması o zaten akıl almaz ve inanılmaz.
  • Beşiktaş Kulübü’nün bunu tartışması lazım. Neden kendine ‘Efendi’ ‘Şerefinle oyna, hakkınla kazan’ gibi sağlam mottolarla bir şey seçiyorsan ki bence kendine bunu söylemen saçma ama kabul. Eğer kapıya kadar bunları yazıyorsan o zaman kendin cezalandırman gerekir başkasından beklemeden. Eğer ben ‘Efendiyim ve Şerefliyim’ diyorsan etrafındakilerin efendi olmaması ile ilgili bir durum yaratıyorsun. Bu çok iddialı bir tavır ama o zaman böyle olmaz bu konuda. Beşiktaş yönetiminin bir şey yapması lazım."