Mehmet Demirkol'dan Mesut Özil ve Lucescu'yla ilgili enteresan yorum

Mehmet Demirkol'dan Mesut Özil ve Lucescu'yla ilgili enteresan yorum
Mehmet Demirkol'dan Mesut Özil ve Lucescu'yla ilgili enteresan yorum

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, NTV Spor'da yayınlanan programda Milli Takım'ın Arnavutluk'a 2-3 mağlup olduğu maçı yorumladı.

A Milli Takım, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında Antalya Stadı’nda Arnavutluk ile karşı karşıya geldi.

İlk yarıyı Sadiku’nun golleriyle 0-2 önde kapatan Arnavutluk, 48 dakika 10 kişi oynamasına karşın ikinci yarıda 1 gol daha bularak Milli Takımımızı 2-3 mağlup etti.

Milli Takımızın golleri ikinci yarıda Cengiz Ünder ve Emre Akbaba’dan geldi. Türkiye böylece Romanya’nın ardından Arnavutluk’a da mağlup olarak hazırlık karşılaşmalarını beraberlik bile alamadan tamamladı.

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol karşılaşmayı değerlendirirken Lucescu'yu eleştiri yağmuruna tuttu. İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları:

  • "Bir dostluk maçı oynadık. Oyuncu ve oyunu deneme maçıydı. Geleceğe yönelik bir şey inşaa etme üzerine konuşabilir miyiz? Hayır. Bir oyunumuz yok, çok fazla oyuncu da yok. Rakip eksik kalmış 50 dakika. Pozisyona giremedik. 2 tane girdik, ikisi de gol oldu zaten.
  • Serdar Aziz kırmızı kart görebilirdi bu maçta bile. Çağlar Almanya'da oynamıyor olsaydı nasıl bakardık bilmiyorum. Okay Yokuşlu, kendi standartlarında iyi ama bizi kurtaracak oyuncu değil. Hakan ve Oğuzhan milli takımda hiç yoklar. Cengiz Ünder golünü attı ama bugün ters kanatta oynadı. Cenk ise bildiğimiz Cenk..
  • Ben oyuncu bulamıyorum diyor Lucescu. Takımında süre alan oyuncu yok diyor ama var. Takımında oynayan futbolcular var. Emre Akbaba oyuna girdi ve golünü attı mesela. Lucescu ya teknik direktörlük melekelerini kaybetti ya da bu işin olmayacağını anladı bu şekilde devam ediyor. 3. bir ihtimal yok.
  • Hakan Çalhanoğlu Alman milli takımını tercih etmiş olsaydı böyle sahada boş dolanmazdı. Böyle oyuncuların bizim milli takımımızda kendine yer bulması zor. Aynı kalitede olduklarını söylemiyorum ama Mesut Özil de milli takımızı seçseydi çok katkı veremezdi bana göre. Çok doğru bir seçim yaptı Almanya'yı tercih ederek. Bizim milli takımımızda kaybolurdu."