Melih Gökçek'in tweeti maç iptal etti

Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine veda ediyor.
Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine veda ediyor.

Atiker Konyaspor, cumartesi günü Osmanlıspor ile oynayacağı hazırlık maçını iptal ettiklerini açıkladı. Bu kararın Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in Twitter hesabından Atiker Konyaspor'un sezon başında İspanyol dizisi La Casa De Papel formatında forma tanıtımını eleştirmesinin ardından alınması dikkat çekti.

Süper Lig'e verilen milli maç arasında Osmanlıspor ile Cumartesi günü hazırlık maçı yapmayı planlayan Atiker Konyaspor, bu maçı iptal ettiklerini açıkladı. Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada "Hafta sonu Osmanlıspor ile oynayacağımız hazırlık maçı görülen lüzum üzerine iptal edilmiştir" denildi.

Arşiv: Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek
Arşiv: Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek

GÖKÇEK'İN TWEETİNDEN SONRA MAÇ İPTAL EDİLDİ

Atiker Konyaspor'un aldığı kararın, Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in Twitter hesabından "Konyaspor'un forma tanıtımını, Netflix formatında bir video kliple yapmasını anlamak mümkün değil. Netflix ideolojik bir projedir. Netflix dizisindeki la casa de papel karakterleri ve devrimci çav bella marşıyla klip yapmak kimin aklına geldiyse, Konyalılar hesabını sormalı" tweetinin ardından maçı iptal ettiklerini açıklaması dikkat çekti.