Messi'yle ilgili tüm gerçekler sızdırıldı: Real Madrid ile transfer görüşmesi yapmış

Lionel Messi
Lionel Messi

Yaptığı sızıntılarla ünlenen Football Leaks adlı internet sitesi, Messi'nin Barcelona'yla yaptığı yeni sözleşmeyi, yıllar önce Real Madrid ile yaptığı transfer görüşmesini ve daha bir çok detayı okuyucularıyla paylaştı.

Barcelona'nın dünyaca ünlü futbolcusu Lionel Messi'yle ilgili bilinmeyen detaylar Football Leaks adlı internet sitesi tarafından sızdırıldı.

Sızdırılan belgelerde, Messi'nin Barcelona ile yaptığı yeni sözleşme ve 5 yıl önce Real Madrid ile yaptığı transfer görüşmesi dikkat çekti.

MESSİ'NİN BARCELONA İLE YAPTIĞI YENİ SÖZLEŞMENİN DETAYLARI

Daha önce bu sözleşmeyle ilgili; Messi'nin 90 milyon avro imza parası alacağı, haftalık ücretinin 600 bin avro olduğu ve serbest kalma bedelinin 750 milyon avro olarak belirlendiği iddia edilmişti.

Ancak Football Leaks'in sızdırdığı belgelere göre Messi'nin Barcelona'dan aldığı haftalık ücret yaklaşık 2 milyon avro. Oyuncunun Barcelona'ya yıllık maliyeti 100 milyon avroyu buluyor. Mediapart'ın haberine göre tarihte ilk kez bir futbolcu yıllık 100 milyon avronun üzerinde kazanıyor.

REAL MADRİD İLE YAPTIĞI GÖRÜŞME

Der Spiegel dergisi 2013 yılında yaptığı bir haberde; Messi'nin Real Madrid ile bir transfer görüşmesi yaptığını ve görüşme teklifinin Real Madrid'den geldiğini açıklamıştı.

İddiaya göre bu görüşme özel bir jette ve havada yapıldı. Uçakta Messi, Messi'nin babası, avukatı, Real Madrid başkanı Perez, Real Madrid Sportif direktörü ve Real Madrid'in avukatı yer aldı.

Real Madrid'in Messi'nin o zamanki 250 milyon avro serbest kalma ücretini ödemeyi vadettiği ve oyuncuya da yıllık 23 milyon avro içeren bir sözleşme önerdiği iddia edildi. Messi'nin babasına da ayrıca 1 milyon avro teklif edildi. Real Madrid, Messi'ye vergi kaçırma davası açılmaması için İspanya Başbakanı Rajoy'a baskı yapma sözü bile verdi. Ancak Messi, Real Madrid’in yaptığı bu inanılmaz teklifi reddetti. Real Madrid de bunun üzerine Gareth Bale’i 100 milyon avro ödeyerek transfer etti.