Milan’dan şaşırtan Sosa kararı

​Milan’dan şaşırtan Sosa kararı
​Milan’dan şaşırtan Sosa kararı

Trabzonspor’un transfer listesinde bulunan Sosa, Milan’ın UEFA listesinde yer almadı.

Trabzonspor'un transfer gündemindeki Jose Sosa, AC Milan'ın Avrupa Ligi için UEFA'ya gönderdiği oyuncu listesinde yer aldı.

2017 yazının en hareketli kulüplerinden AC Milan sezona yaptığı başlangıçla eski günlerini hatırlattı. Bugüne kadar oynadığı 6 resmi karşılaşmadan da galibiyetle ayrılan Kırmızı Siyahlılar, kadrosuna kattığı yıldızların ardından rotasyonun dışında kalan isimlerle yollarını ayırmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz sezon başında Beşiktaş'tan transfer edilen ve gösterdiği performansla beklentilerin altında kalan Jose Sosa'nın uzun süredir Türkiye'ye dönüşü gündemde. Hakan Çalhanoğlu ve Lucas Biglia'nın gelişinden sonra forma şansı iyice azalan ve başta Trabzonspor olmak üzere ismi Türk kulüpleriyle anılan Arjantinli orta saha, Milan'ın Avrupa Ligi kadrosunda kendine yer buldu.

Avrupa Ligi D Grubu'nda mücadele edecek olan İtalyan ekibi UEFA'ya yolladığı oyuncu listesine Jose Sosa'ya yer verirken, Fenerbahçe'nin stoper arayışlarında gündeme gelen Gustavo Gomez ve Gabriel Paletta da kadroda yer aldı.

32 yaşındaki Jose Sosa bu sezon AC Milan formasıyla resmi maça çıkmadı.

(Kaynak: Eurosport)