Milyarder Abramovich, köklü İzmir kulübüne göz dikti!

Karşıyaka'ya sürpriz talip!
Karşıyaka'ya sürpriz talip!

Premier lig ekiplerinden Chelsea'nin milyarder sahibi Abramovic, TFF 2. Lig ekibine talip oldu.

Geçtiğimiz haftalarda borçları nedeniyle puan silinme hatta küme düşme tehlikesi ile yüz yüze gelip, büyük taraftarının sayesinde bu durumdan kurtulan Karşıyaka'ya dünyanın sayılı zenginlerinden Roman Abramovich talip oldu.

Son yıllarda Türkiye'ye yatırım yapma isteği en yüksek seviyede olan Rus dolar milyarderi Roman Abramovich yakın zamanda Muğla'nın Karaca mahallesine 500 metre yakınındaki Karaca Adasına da talip olmuş, adanın sit alanından çıkması için 35 milyon dolardan fazla teklif etmişti.

REDDEDİLEMEYECEK TEKLİF

İngiltere Premier Ligi takımlarından Chelsea'nin de sahibi olan Roman Abramoviç, Türkiye'nin en iyi taraftar gruplarından birine sahip İzmir temsilcisi Karşıyaka'ya talip oldu.

Taraftarın borçları ödemesi ve takımı sahiplenmesine rağmen maddi sıkıntılardan bir türlü kurtulamayan Karşıyaka kulübüne Rus dolar milyarderi Roman Abramovich'in geri çevrilmesi zor bir teklif yaptığı iddia edilip, bu konuda ısrarcı olduğu söyleniyor.

"ABRAMOVİCH İLE GÖRÜŞMEDİK"

Bu söylentilerin ardından açıklama yapan Mutlu Altuğ ise Abramovich'ten kendilerine ulaşan bir teklif olmadığını belirterek, "Biz kimlerle görüştüğümüzü 15 Kasım'daki kongrede somut belgelerle açıklayacağız. Çok önemli finans şirketleri ile görüşme halindeyiz" diye konuştu.