Moussa Sow geri dönüyor

​Moussa Sow
​Moussa Sow

Kariyerine Birleşik Arap Emirlikleri ekibi El Ehli'de devam eden Fenerbahçe'nin eski golcüsü Moussa Sow, Bursaspor'a transfer olabilir.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, Fenerbahçe'nin eski golcüsü Moussa Sow'un devre arası için kendilerine önerildiğini açıkladı.

Senegalli oyuncuları Ricardo Faty'nin menajerinin geçtiğimiz günlerde kendileriyle görüşmek üzere Bursa'ya geldiğini belirten Başkan Ali Ay, aynı zamanda Sow'un da menajeri olan bu şahsın kendilerine; "Devre arası için Moussa Sow'u düşünür müsünüz?" sorusunu yönelttiğini söyledi.

Sow'un kalitesinin tartışılmayacağını vurgulayan Ali Ay;

  • "Şartlar uygun olursa Sow'u düşünebiliriz. Bunu menajerine de ilettik. Şu an için yüksek bedellerle oyuncu almayı düşünmüyoruz. Menajeri bize önerdi, biz de şartların oluşması halinde bu transferin olabileceğini söyledik. Bize sunacakları teklife göre hareket ederiz." ifadelerini kullandı.

Sezon başında olduğu gibi ara transfer döneminde de takıma direkt katkı sağlayacak oyunculara yöneleceklerini ve bunun için titiz bir çalışma yürüttüklerini dile getiren Ay, şunları kaydetti:

  • "Ara transfer dönemi için izlediğimiz oyuncular var. Bu konuyla ilgili önceki gün hocamız Paul Le Guen ile bir görüşme yaptık. Kendisine bir liste sunduk. Listedeki isimleri inceleyip bize bir rapor verecek. Bunun dışında hocamızın alınmasını istediği oyuncular olacak. Bunları oturup konuşacağız ve kulübümüzün şartlarına uygun hareket edeceğiz.