Muslera'dan Selçuk İnan açıklaması

Muslera'dan Selçuk İnan açıklaması​
Muslera'dan Selçuk İnan açıklaması​

Galatasaray'ın Uruguaylı kalecisi Fernando Muslera, Antalyaspor'da oyuna girdikten sonra kendisinden kaptanlık pazubandını alan Selçuk İnan'la ilgili açıklama yaptı.

Antalyaspor maçında oyuna sonradan dahil olan ve kaptanlık bandını takan Selçuk İnan'a sosyal medyadan ağır eleştiriler gelmişti. Konu ile ilgili sahaya 1. kaptan olarak çıkan Muslera ve Selçuk İnan açıklamalarda bulundu.

Fernando Muslera'nın açıklamaları şu şekilde:

SELÇUK BİZİM 1.KAPTANIMIZ

"Selçuk bizim 1.kaptanımız. Ondan sonra ben geliyorum. Ben bu takımın 2.kaptanıyım, Selçuk olmadığı zaman pazuband bende oluyor fakat Selçuk oyuna girdiği zaman ben pazubandı Selçuğa veririm."

BU CAMİA İÇİN YAPTIKLARI ORTADA

"Kendisini çok uzun yıllardır tanıyorum. Selçuk'a çok saygı duyuyorum oyuncu olarak ve saha dışında da çok sevdiğim ve saygı duyduğum birisi. 6 senedir beraber oynuyoruz bu camia için yaptıkları ortada. Bir çok kupalar kazandık. Bence bazı zamanlar gereksiz eleştiriler oluyor. Selçuk bizim 1.kaptanımız ve aramızda kaptanlık sıkıntısı olamaz. İnsanların biraz daha duyarlı olup Selçuğa biraz daha saygı duyması gerekiyor."

Selçuk İnan'ın açıklamaları şu şekilde:

MUSLERA BENİM KARDEŞİM GİBİ

"Aslında bu olaylarla ilgili açıklama yapmak bile çok üzüyor beni. Muslera benim kardeşim gibi sevdiğim birisi. Bundan önceki maçlarda da söylüyordu bana, oyuna girersen kaptanlık bandını sana vermek istiyorum diye. Fakat pozisyondan itibaren belki de ona uzak olduğum için böyle bir durum olmamıştı."

NORMALDE SESSİZ KALIRIM AMA…

"Normalde böyle durumlarda sessiz kalırım fakat, yaşananlar canımı acıttı. Bazen içinizde fırtınalar kopar ama sessiz durursunuz ya, bu da öyle bir durum. Galatasaray kaptanlığını asla böyle şeylere alet edicek bir adam değilim. İnsanlar bunu bilmeli. Bazı insanlar rant sağlamak için bu olaydan prim yapmak istiyor ama böyle bir şey olamaz. 16 yıldır profesyonel kariyerim var kimseyle bir tartışmam bile olmamıştır. Bir insana kötü bakarsanız kötü özelliklerini görürsünüz ama iyi özelliklerine de bakın biraz ki iyi özelliklerini de görün. Bence insanlar artık iyi olmayı denemeliler. Birinden zorla kaptanlık alacak birisi değilim hele ki bu Galatasaray kaptanlığı. Asla Galatasaray kaptanlığını böyle bir şeye alet etmem."

TARAFTARLARIMIZ BİZE DESTEK OLSUN

"Taraftarlarımıza, camiamıza seslenmek istiyorum. Kimin oynadığı hiç önemli değil. Ben sorumluluklarımın farkındayım. Takım arkadaşlarıma elimden geldiğince yardım ediyorum. Tek hedefimiz şampiyon olmak ve bunu başaracağız."