Muslera'nın veliahtı belli oldu

Inaki Pena
Inaki Pena

Galatasaray'da geçen sezon kiralık olarak forma giyen ve taraftarların içinde ukde olarak kalan İspanyol kaleci Inaki Pena, yeniden sarı-kırmızılıların gündemine geldi. İtalyan gazeteci Matteo Moretto, Galatasaray'ın Muslera'nın yerine Pena'yı kaleye getireceğini iddia etti.

Galatasaray'da geçen sezon Muslera'nın sakatlanmasının ardından, teknik direktör Domenec Torrent'in isteği üzerine Inaki Pena, devre arasında sezon sonuna kadar Barcelona'dan kiralanmıştı. Pena, özellikle UEFA Avrupa Ligi'nde Barcelona'ya karşı gösterdiği performans sonrası dikkatleri üzerine çekmişti. Sarı-kırmızılıların Pena için yeniden devreye girdiği iddia edildi.

İtalyan gazeteci Matteo Moretto, Pena'nın Barcelona ile sezon sonunda sözleşmesinin sona ereceğini ve kulübüyle yeni bir sözleşme imzalamayacağını yazdı. Pena için Galatasaray'ın devrede olduğunu ve Sarı Kırmızılılar'ın Muslera'nın yerine Pena'yı kaleye geçireceğini duyurdu.

Pena'nın geçen yıl Galatasaray'daki performansı nasıldı?

Inaki Pena, geçen yıl Galatasaray kalesini toplam 8 (6 lig, 2 Avrupa Ligi) kez korudu. Lig'de ilk kez Alanyaspor maçında kaleyi koruyan Pena, kalesini gole kapatamamış ve maç 1-1 sona ermişti. Pena, Galatasaray formasıyla oynadığı lig karşılaşmalarında 9 gole engel olamadı.

  • Barcelona ile oynanan iki Avrupa Ligi maçında da kalede olan Pena, bir maçta rakibe gol izni vermemiş; diğer maçı ise Galatasaray 2-1 kaybetmişti.