20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Müslüm Gürses için takım kurdular

"Garipler" isimli futbol kulübü oyuncuları takım halinde poz verdiler.
"Garipler" isimli futbol kulübü oyuncuları takım halinde poz verdiler.

İzmir Torbalı'da yaşayan bir grup genç, ünlü sanatçı Müslüm Gürses anısına futbol kulübü kurdu. Tamamı üniversite mezunu olan kişilerden oluşan "Garipler" isimli futbol kulübü, önümüzdeki seneden itibaren amatör ligde mücadele etmeyi amaçlıyor.

İzmir Torbalı'da yaşayan bir grup, ünlü sanatçı Müslüm Gürses anısına futbol kulübü kurdu. Tamamı üniversite mezunlarından oluşan 'Garipler' isimli futbol kulübü, önümüzdeki yıldan itibaren amatör ligde mücadele etmeyi hedefliyor.

'Garipler' isimli kulübün logosu
'Garipler' isimli kulübün logosu

Son olarak anısına çekilen filmle yeniden ülke gündemine oturan Müslüm Gürses, ölümünden sonra da şarkıları ve hayatıyla gündemde. Kulübün ismini Müslüm Gürses'in, "Yakarsa dünyayı garipler yakar" şarkısından esinlenerek koyan gençler, şimdilik halı saha maçlarıyla form tutuyor. Aralarında öğretmen, gazeteci, mühendis, avukat gibi meslek dallarından futbolcular barındıran "Garipler", ilçede de büyük destek gördü.

Hem Torbalı'yı tanıtmak hem de Garipler adıyla markalaşmak isteyen kulüp üyeleri haftanın iki günü çeşitli takımlarla maç organizasyonu yapacak. Amatör ligde mücadele edene kadar bölge turnuvalarında yer alacak takımın, logosu da oldukça ilginç. Müslüm Gürses'in akıllara kazınan kıvırcık saçları ve bıyığın çevrelediği logonun ortasında, "Yakarsa dünyayı garipler yakar" sözü ve altta yine bir dönem Müslüm Baba'nın fanlarının kullandığı jilet silüeti bulunan logo oldukça ilgi çekti. Takım kaptanı İbrahim Danış, "Önümüzdeki yıl gerekli girişimlerde bulunarak, 2'nci Amatör Lig'den futbol hayatımıza başlayacağız" dedi.

İLGİLİ HABERLER