N'Sakala Fenerbahçe'den teklif aldı mı?

N'Skala basın toplatısında açıklamalarda bulundu.
N'Skala basın toplatısında açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş’ın sezon başında kadrosuna kattığı Fabrice N’Sakala basın toplantısında konuştu. N’Sakala, hakkında çıkan Fenerbahçe haberleriyle ilgili olarak da “Erol Bulut hiçbir zaman bana ‘Fenerbahçe’ye gel’ demedi” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ın Demokratik Kongolu sol beki Fabrice N’Sakala, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

"Buraya gelmek kolay olmadı"

Öncelikle Beşiktaş’ta olmasıyla ilgili konuşan deneyimli oyuncu, “Beşiktaş’ta oynadığım için çok mutluyum ve burada olmak çok güzel. Türkiye’de birçok oyuncu burada olmak ister. Bu ailenin bir ferdi olmak bir ayrıcalık. En iyi şekilde çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu. Transfer süreciyle ilgili de konuşan N’Sakala, “Transferimden önceki süreçte birçok kulüp, menajerimle temastaydı. Türkiye’ye gelmeden önce büyük bir takımda oynamak için çok çalıştım. Burada olmak kolay değil, buraya gelmek de kolay değildi” dedi.

"Sergen Yalçın’la görüştüm"

Beşiktaş’a transferi öncesinde kulüpteki ilk temasının teknik direktör Sergen Yalçın’la olduğunu ifade eden Fabrice N’Sakala, “İlk olarak teknik direktörümüzle görüştüm. Onu daha önce de tanıyordum. Ne hissettiğimi, ne düşündüğümü anlattım. Kontratım da bitiyordu. Sergen Yalçın benim Beşiktaş’ta ilk görüştüğüm isim oldu” dedi.

Lige iyi başlayamadıklarını da söyleyen N’Sakala, “Çok fazla yeni oyuncu var takımda ve alışma sürecinden geçiyoruz. Bireysel olarak baktığınızda çok iyi oyunculardan kurulu büyük bir takımız. Ancak küçük detaylar var. Bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Öz güvenimiz yüksek. Bu haftadan itibaren de en kısa zamanda en iyi şekilde tekrar başlayacağız” ifadelerini kullandı.

"Erol Bulut hiçbir zaman bana ‘Gel’ demedi"

Transfer döneminde Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut’un kendisini Fenerbahçe’ye götüreceğiyle ilgili çıkan haberler hakkında konuşan N’Sakala, “Erol hocayla çok iyi ilişkilerimiz var. Ancak o bana hiçbir zaman bana ‘Fenerbahçe’ye gel’ ya da ‘Fenerbahçe’ye gelir misin’ demedi. Her zaman tercihi bana bıraktı. Çünkü onun için futbolcunun tercihi önemlidir. Alanya’dayken de birkaç kez böyle diyalog geçmişti ve ben de burayı tercih ettim. Hala da konuşuruz kendisiyle, iletişimimiz kopmadı ancak tabii ki rakibiz. O Fenerbahçe’de, ben Beşiktaş’tayım. Konuşuyoruz ama artık aynı şeyleri konuşmuyoruz” dedi.

"Gençlerle ilgili çok umutluyum"

Son olarak aynı mevkide oynayan genç Rıdvan hakkında konuşan N’Sakala, “Rıdvan iyi bir oyuncu. Zaten buraya gelmeden önce de kendisini biliyordum. Ersin gibi geleceği çok parlak bir oyuncu. Kulübümüzde Utku, Emre gibi bu yaş itibarıyla çok iyi oyuncular var. 2-3 yıl sonra ben bu isimlerin Beşiktaş’ın büyük oyuncuları olacağını iddia ediyorum. Rıdvan’a saha içerisinde biraz abilik yapmaya çalışıyorum. Gençlerle ilgili çok umutluyum” diyerek sözlerini tamamladı.