NTV Spor'un yeni ismi belli oldu

NTV Spor
NTV Spor

Yakında yayın hayatını sonlandıracak NTV Spor'un yerine D-Max isimli yeni kanal yayın hayatına başlayacak.

Türkiye'nin en önemli spor kanallarından biri olan NTV Spor'un geçtiğimiz günlerde yayın hayatını sonlandıracağı ve Discovery Communications'a satıldığı açıklanmıştı.

NTVSPOR EVİNE DÖNÜYOR

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen de "Discovery Grubu ile yeni bir anlaşma yaparak ülkemizin televizyon izleyicisine alışılagelmişin dışında bir yayın sunulacaktır. Bu ortak çalışma sonrasında, NTV Spor'un yayın içeriği haber kanalımız olan NTV'de devam edecek, yani NTV Spor evine geri dönüyor" ifadesini kullandı.

NTV Spor'un kısa süre içerisinde yayınlarını sonlandırması bekleniyor. Kanalın, mevcut içeriğini de NTV'den izleyicilere sunacağı öğrenildi. NTV Spor, kapanışını ise "Gerçek efsaneler bir gün evlerine döner..." temalı videolar ile duyurdu.

YENİ ADI D-MAX OLACAK

NTV Spor'un yerine D-Max isimli kanal yayınlara başlayacak. D-Max kanalı, erkeklere yönelik yeni bir eğlence kanalı olacak ve içeriğinde spor yayınları da izleyenlere sunulacak. D-Max kanalının tüm platformlarda yayın yapması bekleniyor. Kanal ile ilgili yakında resmi açıklamaların olacağı öğrenildi.

Rıdvan Dilmen'in yer aldığı %100 Futbol'un yayınlarına NTV'den devam edeceği öğrenildi. Kanalın yine sevilen programlarından 90+'nın da NTV'den yayınlanması planlanıyor.