Nuri Şahin ay yıldızlı formaya veda etti

Nuri milli formayı bıraktı
Nuri milli formayı bıraktı

Bundesliga ekiplerinden Borussia Dortmund'un formasını giyen Nuri Şahin, A Milli Takım kariyerini noktaladığını açıkladı.

Nuri Şahin, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, milli takımı bıraktığını belirtti.

Twitter ve Instagram hesaplarından paylaşımda bulunan 29 yaşındaki futbolcu; en büyük şirketlerin yönetimlerinde gençlerin hakim olmaya başladığı bir dünyada, spor ve futbolun bundan bağımsız olmadığını ifade ederek ay yıldızlı formayı bıraktığını açıkladı.

52 karşılaşmada ay yıldızlı formayı terleten Şahin, bundan sonra bilgi ve birikimi oranında ihtiyaç duyulduğu her zaman Türk futbolu için elinden geleni yapmaya devam edeceğine vurgu yaptı.

Bundesliga'da Borussia Dortmund forması giyen Nuri Şahin'in açıklaması şu şekilde:

  • "Ben, ülke sevgisinin en yoğun haliyle yaşandığı bir evde büyüdüm. Uzaktan sevdim belki ama memleketimi her zaman kalbimin, ruhumun en kıymetli yerinde taşıdım. Çok şükür hayat bana hayalini kurduğum her şeyi sırasıyla yaşattı. Milli formamızı çeşitli yaş gruplarında yüze yakın kez giydim. O formayla sahaya ayak bastığım her dakika, hayatımın en büyük gurur anlarıdır.
  • Değişimin sihirli gücüne, zamanı geldiğinde mevkileri devretmenin yararlılığına inanırım. Bu, bir bayrak yarışıdır. Böylece alttan gelen potansiyeli kaybetmeden yansıtabilme imkanı doğar. İyi bir planlama ile önümüzdeki 10-15 sene bizlere en büyük başarıları yaşatmaya aday olacak bir jenerasyonumuz var. İleriye dönük bir değişimin yaşanması, genç kardeşlerimizle enerjik bir gelecek planı yapılması gerektiğine inanıyorum. Bu yüzden bugüne kadar bana verilen her fırsatta elimden geleni sahaya yansıtmış bir sporcu olarak kendi adıma ve yeni bir geleceğe imkan verebilmek için milli takım kariyerime nokta koyduğumu açıklamak istiyorum.
  • Bugüne kadar bana verdiğiniz destek için binlerce kez teşekkür ederim. Farkında olmadan üzdüğüm, hayal kırıklığına uğrattığım kimseler varsa da haklarını helal etsinler lütfen."

Milli formayı ilk kez 17 yaşında Almanya ile yapılan özel maçta giyen ve bu karşılaşmada bir de gol atan Nuri Şahin, A Milli Takım kariyerinde 52 maça çıkıp 2 gol kaydetti.

Kamuoyuna saygılarımla...

Nuri Sahin (@nurisahin)'in paylaştığı bir gönderi ()