Ocak ayı transfer döneminde en dikkat çeken gelişmeler

​Ocak ayı transfer döneminin en dikkat çeken 6 olayı
​Ocak ayı transfer döneminin en dikkat çeken 6 olayı

Ara transfer döneminde kulüpler ellerindeki oyuncuları kaybetmek ve zorunlu olmadıkça transfer yapmak istemezler, bu yüzden Ocak ayı transfer dönemleri oldukça sakin geçer; fakat bu sezon genelin aksine Ocak ayı futbolda oldukça hareketli geçti. GZT Spor ekibi olarak bu haberimizde ara transfer döneminde yaşanan en dikkat çekici gelişmeleri sizler için ele aldık.

Ocak ayı transfer dönemleri aslında pek renkli geçmez ancak bu yıl, işler bir hayli başka. Gelin, son dönemin en keyifli Ocak ayı transfer dönemlerinden biri olarak gösterilen 2018 ara transfer döneminde neler yaşanmış bir göz atalım;

2011'DEN SONRA BİR İLK

                  2011'de Fernando Torres'in 50 milyon pound karşılığında Liverpool'a transfer oluşu, sonrasında Andy Carroll ve Luis Suarez'in Merseyside ekibinin yolunu tutmasının ardından, işler bir hayli değişti. Birçok takım ciddi transfer yapmazken, bu sezon ise durum hayli ters yönde.
2011'DEN SONRA BİR İLK 2011'de Fernando Torres'in 50 milyon pound karşılığında Liverpool'a transfer oluşu, sonrasında Andy Carroll ve Luis Suarez'in Merseyside ekibinin yolunu tutmasının ardından, işler bir hayli değişti. Birçok takım ciddi transfer yapmazken, bu sezon ise durum hayli ters yönde.
TARİHİN EN PAHALI 2. FUTBOLCUSU

                  Barcelona, kulüp rekoru kırarak Liverpool'dan Philippe Coutinho'yu 160 milyon avroya transfer ederken, Liverpool da kendi kulüp rekorunu kırıp Virgil van Dijk'i 75 milyon pound karşılığında renklerine bağladı.
TARİHİN EN PAHALI 2. FUTBOLCUSU Barcelona, kulüp rekoru kırarak Liverpool'dan Philippe Coutinho'yu 160 milyon avroya transfer ederken, Liverpool da kendi kulüp rekorunu kırıp Virgil van Dijk'i 75 milyon pound karşılığında renklerine bağladı.
SANCHEZ - MKHITARYAN TAKASI

                  Arsenal'in Şilili yıldızı Sanchez'in takımdan ayrılma isteği biliniyordu ancak, 29 yaşındaki oyuncu bu isteğine ilk kez bu kadar yakın. Üstelik aynı Robin van Persie'nin yıllar önce yaptığı gibi bunu Manchester United'a giderek yapacak ve Arsenal de karşılığında United'dan önemli bir oyuncuyu, Mkhitaryan, takasla alacak. Böyle bir transfer senaryosu uzun yıllardır görülmemişti.
SANCHEZ - MKHITARYAN TAKASI Arsenal'in Şilili yıldızı Sanchez'in takımdan ayrılma isteği biliniyordu ancak, 29 yaşındaki oyuncu bu isteğine ilk kez bu kadar yakın. Üstelik aynı Robin van Persie'nin yıllar önce yaptığı gibi bunu Manchester United'a giderek yapacak ve Arsenal de karşılığında United'dan önemli bir oyuncuyu, Mkhitaryan, takasla alacak. Böyle bir transfer senaryosu uzun yıllardır görülmemişti.
VAN DIJK, HAYALİNE KAVUŞTU

                  Ayrıca Liverpool'un yıldızı Philippe Coutinho ve Southampton'un başarılı stoperi Virgil van Dijk de, uzun süren problemlerin ardından istedikleri takımlara, Barcelona ve Liverpool'a imza atmayı başardı.
VAN DIJK, HAYALİNE KAVUŞTU Ayrıca Liverpool'un yıldızı Philippe Coutinho ve Southampton'un başarılı stoperi Virgil van Dijk de, uzun süren problemlerin ardından istedikleri takımlara, Barcelona ve Liverpool'a imza atmayı başardı.
ARSENAL İÇİN KARAR ANI

                  Premier Lig'de Arsenal'in düştüğü duruma son yıllarda hiçbir takım düşmedi. Takımının en çok kazanan ve en iyi iki oyuncusu olarak gösterilen Alexis Sanchez ve Mesut Özil,'in sözleşmeleri 6 ay sonra bitecek ve Şilili şu anda gemiyi ilk terk edecek isim gibi görünüyor.
ARSENAL İÇİN KARAR ANI Premier Lig'de Arsenal'in düştüğü duruma son yıllarda hiçbir takım düşmedi. Takımının en çok kazanan ve en iyi iki oyuncusu olarak gösterilen Alexis Sanchez ve Mesut Özil,'in sözleşmeleri 6 ay sonra bitecek ve Şilili şu anda gemiyi ilk terk edecek isim gibi görünüyor.
MOURINHO - CONTE KAPIŞMASI

                  İki teknik adam, birbirlerine neredeyse hakarete varan ifadelerle yüklenirken, bunun bir sebebinin de Alexis Sanchez savaşı olduğu düşünülüyor. Daha önce iki menajer, birbirlerine bu kadar ağır ifadelerle yüklenmemişti.
MOURINHO - CONTE KAPIŞMASI İki teknik adam, birbirlerine neredeyse hakarete varan ifadelerle yüklenirken, bunun bir sebebinin de Alexis Sanchez savaşı olduğu düşünülüyor. Daha önce iki menajer, birbirlerine bu kadar ağır ifadelerle yüklenmemişti.