Oğuzhan Özyakup veda etti

Oğuzhan Özyakup veda etti
Oğuzhan Özyakup veda etti

Beşiktaş'ta sözleşmesi biten futbolculardan biri olan Oğuzhan Özyakup, siyah beyazlı kulübe veda etti.

Beşiktaş'ta sözleşmesi sona eren 14 futbolcudan biri olan Oğuzhan Özyakup ile yollar ayrıldı. 29 yaşındaki futbolcu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla siyah beyazlı kulübe veda etti.

Oğuzhan, yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"İlk imzamı dün gibi hatırlıyorum. 19 yaşındaydım. Kalbim Beşiktaş demişti. O günkü heyecanımı asla tarif edemem. İlk senem Feda senesiydi. Feda ederek başlamıştı yolculuğumuz. Çok zorlu, çok yorucu ama bir o kadar da her dakikası her anı keyifli geçen ilk seneler bana çok şey kattı, çok şey öğretti.

Statsız geçen senemizde bütün maçlarımızı deplasmanda oynamanın yorgunluğunu, hepimizin içindeki umut ve yolun sonundaki ışığı görmemiz alıyordu. O sene çok özeldi. 2015-2016 sezon başı kampında şampiyonluğumuzu ilan etmiştik biz. O sene, hayatımda daha önce yaşamadığım bir takım ve aile ortamıyla çok özel bir şampiyonluğa imza attık. Statsız geçen koca bir sezon sonunda stadımızda ilk şampiyonluğu yaşamak tek başına unutulmaz bir başarı oldu hepimize. O sene bizi birbirimize daha da kenetledi, motive etti.

Takım olarak, kulüp olarak çok güzel geçen yeni bir sezon sonunda gelen 2. Şampiyonluk, 3. Yıldız ve Avrupa başarılarımız tesadüf değildi. Hem Türkiye’de hem Avrupa’da anlattığımız çok güzel, çok özel bir hikayemiz vardı. Oynarken keyif alıyorduk, keyif aldıkça daha iyi oynuyorduk.

İnsan içinde yaşarken anlayamıyor bazen bazı anların bazı zamanların ne kadar özel olduğunu. Belki de bu nedenle o dönemlerde yaşadığım mental ve fiziksel yorgunluk ve baskıyla başa çıkarken zorlandım, hatalar yaptım. Şimdi dönüp düşününce hepsi hayat tecrübesi oldu bana. Düştüm, kalktım, bocaladım. Ama hepsinden öte Beşiktaş forması giydiğim her saniye çalışmaktan ve inanmaktan hiç vazgeçmedim.

10 sene, 5 kupa, 3 şampiyonluk… Binlerce an ve anı…

19 yaşında bir çocuk olarak kapısından girdiğim, anne sevgisi gibi karşılıksız sevdiğim kulübümden, Beşiktaş ailemden bugün 29 yaşında olgun bir insan olarak çıkıyorum.

Birlikte yaşadığımız ve birbirimize yaşattığımız bütün o özel duygular için çok teşekkür ederim."


  • 2012-13 sezonunda Arsenal'dan Beşiktaş'a gelen, zaman içinde milli takıma ve kaptanlığa kadar yükselen Oğuzhan Özyakup, siyah beyazlı kulüpte 310 maçta 35 gol-62 asistlik performans sergiledi. Oğuzhan, Beşiktaş'ta 3 Süper Lig, 1 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupası zaferi yaşadı.