Oğuzhan'a dev talip! 12 milyon Euro

​Oğuzhan'a dev talip! 12 milyon Euro

Oğuzhan Özyakup'a Ada yolu göründü. Everton, deneyimli futbolcu için 12 milyon Euro'yu gözden çıkardı.

2012 yılının Temmuz ayında Arsenal U21 takımında Beşiktaş'a transfer olan Oğuzhan Özyakup'un sözleşmesi 4 Haziran'da sona erecek. Beşiktaş, milli futbolcunun sözleşmesini uzatmak istiyor. Ancak Oğuzhan'ın Arsenal'deki yüzde 30'luk payı siyah-beyazlıları kararsızlığa sürüklüyor.

Yüzde 30’luk pay

Akşam'ın haberine göre; Oğuzhan için en ciddi talip Everton. Ocak döneminde Beşiktaş'ın kapısını çalan Everton'ın Oğuzhan'ı sezon sonunda renklerine bağlamak istediği gelen haberler arasında. Ancak bu konuda iki kulübün arasındaki en büyük engel Arsenal’in, Ozzie’deki yüzde 30’luk payının çözülememesi.

Arsenal de istiyor

Oğuzhan bu sezon Süper Lig'de Beşiktaş ile 22 maça çıktı ve sahada 1.232 dakika kaldı.
Oğuzhan bu sezon Süper Lig'de Beşiktaş ile 22 maça çıktı ve sahada 1.232 dakika kaldı.

Başkan Fikret Orman bu pay problemini çözmek için İngiltere’de temaslarını sürdürüyor. Ancak Arsenal’deki belirsizlik Orman’ın işini zorlaştıran en önemli konu. Çünkü Arsenal de Oğuzhan’ı istiyordu. Ancak Teknik Direktör Arsene Wenger’in ayrılmasından sonra yeni yol haritasında belirsizlik var. Üstelik Mesut Özil’in de ayrılma durumu söz konusu. Bu ihtilmaller Arsenal’in transfer rotası üzerinde çok ciddi değişikliklere neden olacak.

Yeni bir macera peşinde

Orman, Oğuzhan’ın pürüzlerini giderirse Everton daha önce görüşüp, maaş konusunda anlaşmaya vardığı milli yıldıza imza attıracak. Bu sezon Beşiktaş’ta forma şansı bulamadığı için mutsuz olan Oğuzhan da yeni bir maceraya atılmak istiyor. Ancak giderken de Beşiktaş’a para kazandırmak amacında. Genç oyuncu bu nedenle sezon içinde Beşiktaş’la yeniden sözleşme imzalamış ve 12 milyon euro serbest kalma opsiyonu koymuştu.