Okan Buruk özür diledi

​Okan Buruk özür diledi
​Okan Buruk özür diledi

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, takımının Galatasaray'a 4-2 kaybettiği maçın ardından Galatasaray Teknik Direkötörü Igor Tudor'la ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle özür diledi.

Akhisarspor Teknik Direktörü Okan Buruk, hafta sonu Teleset Mobilya Akhisarspor'un Galatasaray'a 4-2 yenildiği maçın ardından Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor hakkında yaptığı; "Vasıfsız bir insanın Galatasaray kulübesinde olmasından utanç duyuyorum." açıklaması nedeniyle Galatasaray Kulübü, camiası ve hocasından özür diledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Okan Buruk şu ifadeleri kullandı:

  • "Maç sonu gereksiz uzattığımız, gereksiz tepki verdiğimiz de oluyor. Çünkü duygusal yaklaşıyoruz. Haksızlığa karşı savaşmaya çalışıyoruz. Burada da haklıyken haksız duruma düştüğümüz oluyor. Yüzde yüz haklıyken verdiğimiz tepkilerden de yanlış anlaşılabiliyoruz. Ben bu bağlamda öncelikle Galatasaray Kulübü’nden de özür dilemek istiyorum. Onun başındaki teknik direktör için söylediklerim için özür diliyorum. Maçın heyecanıyla yaşadığımız şeyler oldu. Bize orada ne kadar kötü davranırsa davransın, ne kadar yanlış hareketler yaparsa yapsın sonuçta Galatasaray’ın teknik direktörü. O makama saygısızlık yapmak istemem. Meslektaşlarımla bu tarz şeylere girmek istemem ama sadece benimle değil diğer maçlarda da bütün oynadığı takımların hocalarıyla bu tür şeylere giren bir insan vardı karşımızda. Hiç hoş değil. Biz hep futbolda barıştan yanayız, bunu zedeleyecek hatalar yapıyorsak da bizim adımıza üzücü oluyor. Üzülüp haksızlığa karşı feryatlarımız oluyor. Bunların hiçbir şekilde yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Biz her zaman işimizi doğru yapmaya çalışan insanlarız."
Hakemin kendisini tribüne göndermesiyle ilgili de konuşan Okan Buruk;
  • "Türk futbolu böyle kötüye gider’ dediğim için saha dışına gönderildim. Hem de yan hakemin kararıyla. Yardımcı hakem, orta hakemi çağırıp benim ne söylediğimi söyleyebilirdi en azından. Yan hakemin nasıl böyle bir hakkı oluyor bunu anlamıyorum. Oradaki adaletsizliği Miguel Lopes’de de görüyoruz. Onu ve beni durup dururken dışarı gönderdiler. Biz işimizi daha iyi yapmaya çalışacağız. Biz takım olarak tekrar hazırlanıp işimize bakacağız. Bunu Beşiktaş maçında da yaşadık. Orada da durup dururken hakem hatasıyla 10 kişi kaldık. Bu tür maçlarda daha genç hakemler tercih ediliyor, hataya daha müsait oluyorlar. Çok emek veriyoruz, 1 hafta hazırlanıp 2-3 gün buradan çıkmadığımız oluyor. Maça başlayınca çok iyi gidiyor. Öndesiniz, oyunu daha da yukarılara götürme şansınız var, bir anda 10 kişi kalıyorsunuz ve oyun değişiyor. Buradaki oyuncuların, bizim ve Akhisar şehrinin emeğine yazık oluyor. Zaten bütçe olarak takımlar arasında büyük farklar var. Benim 3 tane önemli sakat oyuncum vardı fakat maçtan önce dile getirmedim. Zaten çok geniş ve maliyetli bir kadromuz yok. Bunun yanında bir de sahada haksızlığa uğradığınız zaman tepki veriyorsunuz. Tekrar işimize odaklanacağız ve Kayserispor maçını kazanmak için elimizden geleni yapacağız." açıklamasını yaptı.

İlginizi çekebilirKonyaspor-Karabükspor maçında skandal hata