SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Onazi taburcu edildi

Ogenyi Onazi idmanda ısınıyor.
Ogenyi Onazi idmanda ısınıyor.

Trabzonspor’da Onazi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde bir süre gözetim altında kaldıktan sonra taburcu edildi. Onazi'nin Fenerbahçe maçında sahada olup olmayacağı belirsizliğini koruyor.

İçindekiler

Trabzonspor'un akşam antrenmanında ikili mücadele sonucu sakatlanan ve kaldırıldığı hastanede kontrol altında tutulan bordo-mavili futbolcu Ogenyi Onazi, taburcu edildi.

Spor Toto Süper Lig'de 25 Kasım Pazar günü sahasında Fenerbahçe ile karşılaşacak Trabzonspor'un akşam antrenmanında girdiği ikili mücadele sonucu boyun ve göğüs bölgesinden darbe alan Ogenyi Onazi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'ne kaldırılmıştı.

Ogenyi Onazi idman çabukluk istasyonunu tamamlıyor.
Ogenyi Onazi idman çabukluk istasyonunu tamamlıyor.

Yapılan tetkikler ve çekilen tomografi sonucunda vücudunda kırık bulgusuna rastlanmayan Onazi'nin, bir süre gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edildiği bildirildi.

TRABZONSPOR'DAN AÇIKLAMA

Trabzonspor Kulüp doktoru Hakan Bozdoğan, bordo-mavililerin bugün yaptığı akşam antrenmanında sakatlanan Ogenyi Onazi’nin sağlık durumuyla ilgili açıklamada bulundu.

Onazi’nin antrenmanda girdiği ikili mücadele sonucu sakatlandığını belirten Bozdoğan, "Boyun ve göğüs bölgesinden darbe alan oyuncumuza sahada ilk müdahalesi yapıldıktan sonra KTÜ Farabi Hastanesi acil servisine gönderildi. Burada yapılan tetkikler ve çekilen tomografi sonrası herhangi bir kırık bulgusuna rastlanmadı. Ancak oyuncumuzun devam eden ağrılarından dolayı bir süre daha gözlem altında tutulması uygun görüldü" dedi.

Ogenyi Onazi attığı golü dizlerinin üstüne çökerek kutluyor.
Ogenyi Onazi attığı golü dizlerinin üstüne çökerek kutluyor.

OGENYİ ONAZİ KİMDİR?

‪Ogenyi Onazi, 25 Aralık 1992 tarihinde Jos, Nijerya'da dünyaya geldi. Futbola 2011 senesinde El Kanemi Warriors altyapısında başlayan Onazi, sonraları İtalyan kulüp Lazio altyapısına geçti.

İlk profesyonel sözleşmesini de 2012 senesinde Lazio ile imzaladı. 2012-16 yılları arasında 4 sezon formasını giydiği Lazio'da 76 maçta forma şansı bulan Onazi, 4 kez rakip ağları havalandırmayı başardı.

2016 senesinde Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'a transfer olan Onazi, 2012 senesinden bu yana da Nijerya Milli Takım forması giymektedir.