Onur Kıvrak: Futbolu bırakıyorum

Onur Kıvrak, Trabzonspor'da 11 yıldır forma giyiyordu.
Onur Kıvrak, Trabzonspor'da 11 yıldır forma giyiyordu.

Trabzonspor'da sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilen tecrübeli kaleci Onur Recep Kıvrak, futbol kariyerini noktalamaya karar verdi.

Trabzonspor'dan ayrılan kaleci Onur Recep Kıvrak, Trabzon yerel basınına yaptığı açıklamada, futbolu bıraktığını söyledi. 31 yaşındaki eldiven, "Tesislerde rahmetli Dozer Cemil’in bir sözü asılı. Diyor ki, 'Ben Trabzonspor'un takım kaptanıyım. Gerekirse futbolu bırakırım ama başka bir takımın kaptanının arkasında sahaya çıkmam' Bu söz benim düsturumdur. Artık benim için bu iş bitti. Futbolu bırakıyorum" ifadelerini kullandı.

Trabzon yerel basınından Karadeniz Gazetesi'ne konuşan Onur Kıvrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

  • Hakkımda yalan yanlış haberler çıktı. Bunların hepsini sineye çektik. Paranın tamamını istediğim yazıldı. Hain oldum. Paragöz denildi. Trol hesaplarla sosyal medyadan üzerime saldırıldı ancak Trabzonspor’a olan sevdam yüzünden bunların hepsini önemsemeyip bir kenara attım. Çok yıpratıldım. Şimdi İzmir'e gidiyorum.

"Dozer Cemil'in sözü düsturumdur"

  • 12 yıl Trabzonspor forması giydim. 6 yıl kaptanlık yaptım. Tesislerde rahmetli Dozer Cemil’in bir sözü asılı. Diyor ki, 'Ben Trabzonspor’un takım kaptanıyım. Gerekirse futbolu bırakırım ama başka bir takımın kaptanının arkasında sahaya çıkmam.' Bu söz benim düsturumdur. Artık benim için bu iş bitti. Futbolu bırakıyorum. Ailemin de kararı bu yönde. Bana verecek paraları yoktu. Serbest kalacaktım. Belki de birkaç yıl transfer yasağı gelecekti. Ama bunu yapmadım.