Orman, Talisca ve Oğuzhan için devreye girdi

​Orman, Talisca ve Oğuzhan için devreye girdi
​Orman, Talisca ve Oğuzhan için devreye girdi

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman sezon sonunda sözleşmeleri sona erecek Anderson Talisca ve Oğuzhan Özyakup için düğmeye bastı.

Anderson Talisca ve Oğuzhan Özyakup'un sözleşmeleri sezon sonunda sona erecek. Başkan Fikret Orman iki futbolcunun sözleşmelerini uzatabilmek için devreye girdi. Fanatik'in haberine göre; iki futbolcunun sözleşmesiyle ilgili çalışmaları bizzat Orman yürütecek.

Orman’ın bu konuda ilk olarak Portekiz ekibi Benfica’dan 2 sezonluğuna kiralanan ve kontratı Haziran ayında bitecek olan Anderson Talisca için düğmeye bastığı bildirildi. Milli ara öncesinde menaceri aracılığıyla, “Sezon sonunda görüşelim” mesajı gönderen Anderson Talisca’yı ikna etmek için çalışmalara başlayan Orman’ın, başarılı futbolcuyla bu hafta görüşeceği öğrenildi.

Gomez elden kaçmıştı

2 sezon önce yeni kontrat için sezon sonunu bekledikleri Mario Gomez’i ellerinden kaçırmaları sebebiyle bu konuda temkinli olan Başkan’ın, Sambacı’yı Siyah-Beyazlılar’la yola devam konusunda ikna etmeyi hedeflediği kaydedildi. Kontrat yenilemek için ilk etapta 5 milyon Euro’luk (25 milyon TL) maaş talebinde bulunan yıldız isimle görüşecek olan Başkan, bu miktarı düşürüp yıldız isimle uzun süreli bir kontrat yapmak istiyor. Orman’ın başarılı futbolcuyla anlaşmaları sonrasında bu kez Benfica’yla 21 milyon Euro’luk (103 milyon TL) opsiyon için masaya oturacağı ifade edildi.

Avrupa ekipleri peşinde

Birçok kulüp Oğuzhan'ı yakından takip ediyor.
Birçok kulüp Oğuzhan'ı yakından takip ediyor.

Kara Kartal’da geleceği belirsiz olan bir diğer isim olan Oğuzhan Özyakup’da önemli gelişmeler yaşanıyor. Oyuncusunun geleceğiyle ilgili olarak İngiliz basınına açıklamalarda bulunan Kees Vos, Oğuzhan’a birçok takımdan teklifin bulunduğu söyledi. Vos, “Lazio, Marsilya, Everton, Milan ve Valencia Oğuzhan’ı yakından takip ediyor. Önümüzdeki iki hafta içinde kararımızı vereceğiz” sözlerini sarf etti.

Menajerin sözlerinden rahatsız

Başkan Fikret Orman’ın, yeni kontrat için yıllık 2.5 milyon Euro (12 milyon TL) ve 2.5 milyon Euro da (12 milyon TL) imza parası isteyen Oğuzhan Özyakup’la da bu hafta içerisinde masaya oturacağı kaydedildi. Kaptan’ın menacerinden gelen bu açıklama sebebiyle rahatsız olan Orman’ın, Oğuzhan’la da Tolgay gibi uzun süreli bir anlaşma imzalamayı hedeflediği öğrenildi.