Ozan Tufan, EURO 2024'te yer almak istiyor

Ozan Tufan
Ozan Tufan

Hull City'de forma giyen Ozan Tufan, EURO 2024'te yer almak istediğini açıkladı. Hedeflerinden birinin Avrupa Futbol Şampiyonası olduğunu aktaran Ozan, bu sezon iyi performans sergilediğini belirtti.

Hull City'de oynayan Ozan Tufan, EURO 2024'te milli takım kafilesinde yer almak istediğini açıkladı.

"EURO 2024'te olmak istiyorum"

Hull Live'a konuşan Ozan Tufan, "Açıkçası EURO 2024'te olmak istiyorum. Daha önce 2 Avrupa Şampiyonası'na gittim, atmosferi biliyorum. Bu sezon iyi bir performans ve istatistik yakaladım. Uçakta olmayı umuyorum." dedi.

Montella ile görüştü mü?

A Milli Futbol Takımı Vincenzo Montella ile görüşüp görüşmediği sorulan Ozan Tufan, "Herhangi bir görüşmemiz olmadı. Beni ve Abdülkadir Ömür'ü izlemek için Watford maçına geldiğini biliyorum. Bizim için şanssız bir maçtı ancak kararın bir maçla verileceğini sanmıyorum. Tüm sezona baktığınızda iyi performans sergilediğimi düşünüyorum ve gerçekten orada olmayı istiyorum." ifadelerini kullandı.

Formayı tekrar giymek istiyor

Milli takım forması giymenin bir ayrıcalık olduğunu aktaran tecrübeli futbolcu, "A Milli Takım'da 65 kez forma giydim ve her maç gurur duyduğum harika bir anı oldu. O formayı tekrar giymek benim için inanılmaz özel olurdu." şeklinde konuştu.

12 gol katkısı

Bu sezon 40 maça çıkıp 2187 dakika süre alan Ozan Tufan 10 gol, 2 asistlik skor katkısı verdi.