Pepe dönemi resmen bitti

Pepe düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.
Pepe düzenlenen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtlıyor.

Beşiktaş, Pepe'nin sözleşmesinin karşılıklı olarak feshedildiğini resmen açıkladı. Siyah beyazlı ekip, Pepe'ye fesih bedeli olarak 100 bin 700 Euro ödeme yapılacak.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, Portekizli futbolcusu Pepe'nin sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini bildirildi.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, Pepe'nin sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla sona erdirildiği belirtilerek, "Fesih anlaşması çerçevesinde futbolcuya, kulübümüzden, fesih tarihine kadar toplam alacağı olan 100 bin 700 avro ödenecektir." denildi.

Beşiktaş'a geçen sezonun başında transfer edilen savunma oyuncusu Pepe, siyah-beyazlı formayla çıktığı 52 resmi müsabakada 7 kez ağları havalandırdı.

AHMET KAVALI AÇIKLAMIŞTI

Beşiktaş Futbol A Takımından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kavalcı, bugün yaptığı açıklamada tarafların avukatlarının görüştüğünü ve gün içinde anlaşmaya varılacağını açıklamıştı. Bugün Beşiktaş’ın ve Pepe’nin avukatlarının yaptıkları görüşmeler sonucunda mutabakata varıldı ve Beşiktaş’ın fesih bedeli olarak Pepe’ye 100 bin 700 Euro ödeme yapmasına karar verildi.

BEŞİKTAŞ’TAN TEŞEKKÜR

Beşiktaş, sözleşmesinin karşılıklı anlaşılarak feshedildiği Pepe’ye resmi internet sitesinden teşekkür etti. Siyah-beyazlılar, resmi sitesinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "2017-18 sezonunda Futbol Takımımıza katılan, kişiliğiyle ve profesyonelliğiyle büyük takdir toplayan Kepler Laveran Lima Ferreira Pepe ile yollarımız ayrıldı. Pepe’ye tüm emekleri için teşekkür eder, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz."