PSG'den 14'lük Türk futbolcuya 50 milyon euro!

​PSG'den 14'lük Türk futbolcuya 50 milyon euro!
​PSG'den 14'lük Türk futbolcuya 50 milyon euro!

Hoffenheim'ın Bayern Münih'e karşı attığı ilk golde topu hızla oyunca sokan 14 yaşındaki Türk top toplayıcı Umut Tohumcu'nun gündeme damgasını vururken Almanya'da yayınlanan mizahi bir site bu fırsatı kaçırmadı ve transfere milyonlarca euro harcayan Fransız kulübü PSG'yle dalga geçti.

Hoffenheim'ın Bayern Münih'i 2-0 mağlup ettiği maçta top toplayıcı çocuk olarak görev yapan Umut Tohumcu, özellikle Hoffenheim'ın ilk golünde topu hızla Kramaric'e verip Bayern Münih'in hazırlıksız yakalanmasını sağlamış ve Huth, Umut'un sayesinde topu Bayern ağlarına göndermişti.

14 yaşında olan Umut Tohumcu aslında Hoffenheim U14 takımının futbolcusu.

Hayatında ilk kez top toplayıcı çocuk olarak görev yapan Umut'un yardımlarıyla Bayern'i deviren Hoffenheim'da yüzler gülerken Umut için konuşan Hoffenheim Teknik Direktörü Julian Nagelsmann, Umut'a övgüler yağdırırken top toplayıcı çocukların oyunu hızlandırmak için özel eğitim aldıklarını da söyledi.

Öte yandan gerçek dışı mizahi haberler yayınlayan Zaytung'un Almanya versiyonu diyebileceğimiz satirik mizah sitesi Der Postillon, Umut'un bu başarısından yola çıkarak Fransız devi Paris Saint Germain'le dalga geçen uydurma ve mizahi bir haber yaptı.

Neymar'a 222 milyon, Mbappe'ye 180 milyon ödeyen PSG'ye gönderme yapan Der Postillon, mizahi haberinde PSG'nin Hoffenheim'ın top toplayıcısı Umut için 50 milyon euro önerdiğini yazdı.

PSG'nin gözlemcisi Cedric Descombes'i de alaya alan mizah sitesi Descombes'in ağzından şunları yazdı: "Umut'un hakem düdüğü çalar çalmaz yeni topu Kramaric'e verişi kesinlikle dünya klasındaydı. Kendisini Neymar'la çalışması için 50 milyo euro'ya transfer edeceğiz. Top toplayıcı çocukları transfer etmek için para vermeye gerek yok biliyoruz ama biz Paris Saint Germain'iz."

Alman sitesi Der Postillon güncel olaylara satirik bir açıdan yaklaşmasıyla biliniyor

Der Postillon İngilizce olarak da The Postillon adıyla yayınlanıyor.
Der Postillon'un PSG'yle dalga geçtiği o haberin ekran görüntüsü.

Kaynak: CNNTürk