Ricardo Quaresma ülkesine dönüyor

Ricardo Quaresma korner kullanmadan önce tribünlere bakış atıyor.
Ricardo Quaresma korner kullanmadan önce tribünlere bakış atıyor.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen Ricardo Quaresma, ailevi sebeplerden ötürü ülkesine dönmek istediğini yönetime iletti. Portekizli futbolcunun gönlünün Porto'dan yana olduğu ileri sürüldü.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş forması giyen Portekizli yıldız Ricardo Quaresma, siyah beyazlı ekiple yol ayrımına geldi.

Ailevi sebeplerden dolayı ülkesine dönmek isteyen yetenekli oyuncunun, takımdan ayrılmak istediğini yönetime ilettiği belirtildi. Ayrılma konusunda kendisine yardımcı olunmasını isteyen Portekizli futbolcu, aksi bir karar çıkması yönünde ise ısrarcı olmayacağını bildirdi.

Henüz resmi bir teklifin olmadığı Quaresma'yı bırakmak istemeyen yönetim de en azından sezon sonuna kadar kalmasını istediği yıldız futbolcuyu, uygun şartların oluşması durumunda bırakmayı düşüneceğini oyuncunun kendisine iletti.

Teknik direktör Şenol Güneş ise Babel'in ayrılmasından sonra Quaresma'nın da gitmesini istemiyor. Portekizli yıldız oyuncu ile ilgili ayrılık gelişmesinin bu hafta yapılacak görüşmelerden sonra netliğe kavuşturulacağı yönetim kanadından gelen bilgiler arasında.

  • Ricardo Quaresma'nın adı başta Porto olmak üzere Çin ve Arap kulüpleri ile anılıyor.

Uzun bir süredir ayrılmak istediği konuşulan Quaresma, ilk olarak Antalya kampının kadrosuna dahil edilmemiş ancak teknik direktör Şenol Güneş'in isteği doğrultusunda yeniden kamp kadrosuna alınmıştı

Bu gönderiyi Instagram'da gör

🤔 Gitsin mi?

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()