Rıdvan Dilmen Arda Turan'ı isteyen takımları açıkladı

Rıdvan Dilmen & Arda Turan
Rıdvan Dilmen & Arda Turan

Arda Turan ile buluşan ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Arda ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatırken Milli futbolcuyu isteyen kulüpleri de açıkladı.

Bu sezon hiçbir resmi maçta Barcelona forması giyemeyen Milli futbolcu Arda Turan'ın devre arasında hangi takıma transfer olacağı gündemi en çok meşgul eden konulardan.

Adı önce Galatasaray sonra da Beşiktaş ile anılan Arda Turan'ı, Avrupa'nın çeşitli liglerinden bazı kulüpler de istiyor. Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, bir süredir İstanbul'da olan Arda Turan ile buluştu. Buluşmanın fotoğrafları sosyal medyaya düşünce, Rıdvan Dilmen görüşmenin detaylarını Sabah gazetesine anlattı. İşte Rıdvan Dilmen'in görüşmeyle ilgili aktardıkları:

 • Arda'nın kiminle fotoğrafı çıksa onunla yazıyorlar. Beşiktaşlı Tolga ile bir araya gelince Beşiktaş dediler, şimdi de benim yanımda görenler 'Fenerbahçe ile anlaştı' yazabilir.
 • Arda Turan'ı ikinci yarı Türkiye'de izleyecek miyiz?
 • Zor gözüküyor... Arda Barcelona'da yılda 7 milyon Euro kazanıyor. 2.5 yıl daha kontratı var. Dünyanın en büyük kulübünde. Evet futbol oynamak istiyor. Teklifler de var. Ama Türkiye'de hiçbir kulüp onun aldığı parayı veremez. İtalya'dan Milan, İngiltere'den Everton, Arda'yı en ciddi şekilde isteyen kulüpler. Eğer gitmek isterse onlardan birini tercih eder.
 • BARCELONA'DAN ONA 'GİT' DİYEN YOK
 • Türkiye'den kimseyle görüşmedi ama futbol oynamayı çok istiyor. Bir tarafta da dünyanın en büyük kulübünde. Sakatlığını atlatmış durumda. Ona git diyen yok ki? Geçtiğimiz yıllarda ya 11 oynuyordu ya 12. adamdı. Sakatlıktan dolayı takımdan uzak kaldığını düşünüyor. Takım arkadaşlarıyla da sorunu yok. Messi ve Suarez'le olan hoşsohbetlerini de anlattı. Ama bunları benim paylaşmam doğru olmaz.
 • Galatasaray'ın başına yeniden Fatih Terim geldi... Olur da Galatasaray bu rakamı karşılarsa Galatasaray'a döner mi?
 • Galatasaray'ı konuşurken gözleri doluyor Arda'nın... Kendisi hakkında camia ve taraftarlar arasından çıkan çatlak sesler onu çok üzüyor. 'Galatasaray benim yuvam, ben onlara ne yaptım' diyor! Bu hepimiz için geçerli, herkes herkese sallıyor. Ben de kendi camiamdan tepki alıyorum zaman zaman. Arda'nın Galatasaray'a verdiği desteği kimse yadırgayamaz...
 • Milli Takım'da sorun yaşadığı Terim'in Galatasaray'a dönüşüne yorumu ne?
 • 'Fatih Terim bizim hocamız, o iyi olsun' diyor ama Fatih Hoca'yla şampiyon olunur mu, başarı gelir mi konusunda bir yorum yapmaktan kaçınıyor.
 • Ocak ayı Arda için çok kolay geçecek gibi görünmüyor o zaman... Ya kendini kanıtlayacak ya da gidecek diyebilir miyiz?
 • Arda bizim için gurur kaynağı... Bence dünyanın en büyük kulüplerinde oynamaya devam etsin. Arda'nın aldığı paraya yaklaşacak kulüp yok... Ama o da oynamak istiyor. Bu şansı da Barcelona'da bulmak istiyor. Ocak ayı onun için zor geçecek. Ama o zorlukların üstesinden gelmeyi bilir.