Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye cevap gecikmedi: "Benden kimse özür beklemesin"

​Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye cevap gecikmedi: "Benden kimse özür beklemesin"
​Rıdvan Dilmen'den Bahçeli'ye cevap gecikmedi: "Benden kimse özür beklemesin"

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili sözlerinin ardından kendisini ağır bir şekilde eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla cevap verdi.

Eski futbolcu ve spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, önceki akşam CNN Türk'te katıldığı bir canlı yayında; "Recep Tayyip Erdoğan Bey'e baktığımda parkasız bir Deniz Gezmiş görüyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Rıdvan Dilmen'i ağır sözlerle eleştirmiş ve tüm Türkiye'den özür dilemeye davet etmişti. Rıdvan Dilmen de dün akşam Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla Devlet Bahçeli'ye cevap verdi.

İşte Rıdvan Dilmen'in cevabı:

  • "MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamasını okudum. Özellikle son birkaç yıldır ülkemiz zor dönemden geçiyor. Partisinin bölünmesini göze almak pahasına vatansever duruşuna saygı duyduğum Sayın Bahçeli’nin açıklamasında; Sayın Cumhurbaşkanımızı bir teröriste benzettiğimi belirtip, aynı metin içerisinde benim Sayın Cumhurbaşkanımıza yalakalık yaptığımı düşünmesini anlamış değilim!
  • Ben ne şeytanım, ne de yalakayım, 15 Ağustos 1962’de Nazilli’de doğmuş onurlu bir Türk vatandaşıyım.
  • Benim dün akşam söylediklerimin altını üstünü çıkarıp, cımbızla çekilmiş cümlelerle beni suçlayıp, halkın önüne atmasını anlamış değilim! Yıllar önce Deniz Gezmiş’ in Filistin konusundaki mücadelesini, Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam Ülkeleri adına büyük bir lider olarak siyasi platformdaki Filistin mücadelesine benzetmişimdir. Sayın Cumhurbaşkanımızın; kapitalist, emperyalist, “egemen güçlere”, Amerika’ya, İsrail’e baş kaldırıp cesaretle mücadele ettiğini bilecek kadar okur yazarım.
  • Benden kimse özür beklemesin, özür dilenecek bir davranışta bulunmadığım bu yayının tamamı izlediğinde anlaşılacaktır. Saygılarımla."