SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

River Plate-Boca Juniors karşılaşması bu gece oynanacak

River Plate'li taraftarlar Boca Juniors takım otobüsünü taş yağmuruna tuttular.
River Plate'li taraftarlar Boca Juniors takım otobüsünü taş yağmuruna tuttular.

Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL), Libertadores Kupası final karşılaşması 2'nci maçında El Monumental'de karşılaşacak River Plate ile Boca Juniors maçı öncesinde yaşanan olaylar nedeniyle mücadeleyi bugün TSİ 23.00'e erteledi.

İçindekiler

La Bombonera Stadı'nda oynanan ve 2-2 tamamlanan ilk maçın rövanşı için River Plate'in sahası El Monumental'e gelen Boca Juniors oyuncularını taşıyan otobüsün camları taşlandı ve otobüsün içine biber gazı atıldı. Yaşanan olayların ardından açıklama yapan Boca Juniors Genel Sekreteri Cristian Gribaudo, "Oynamak istemeyen bazı oyuncularımız var. Bu tamamen bir felaket oldu. Oyuncularımız yaralandı. CONMEBOL ile konuşacağız" açıklaması yapmıştı.

Yaşanan olayların ardından birçok taraftar gözaltına alındı.
Yaşanan olayların ardından birçok taraftar gözaltına alındı.

Yaşanan gelişmelerin ardından TSİ 23.00'de başlaması planlanan karşılaşmanın 1 saat ertelendiği açıklandı. Ardından ikinci kez ertelenen mücadelenin TSİ 01.15'e alındığı belirtilse de her iki kulüp yetkililerinin de mücadeleyi oynamak istememesi ve oyuncuların sahaya çıkmaması üzerine maç bugün TSİ 23.00'e alındı.

Öte yandan Boca Juniors ekibinde Carlos Tevez'in yanı sıra, Abila, Cardona, Almendra ve Sebastian Villa yaşanan olaylar nedeniyle rahatsızlık geçirdi. Otobüsün taşlandığı sırada vücuduna cam parçaları isabet eden Pablo Perez ise hastaneye kaldırılmıştı