Rıza Çalımbay, Sivasspor'dan ayrılıyor mu? Kendi açıkladı

Rıza Çalımbay
Rıza Çalımbay

Sivasspor'da 4. sezonunu geçiren Rıza Çalımbay, Anadolu Ajansı'na verdiği röportajda sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı.

Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapamayan ve geride kalan 7 haftada henüz galibiyet alamayan Sivasspor'da değişim kapıda... Teknik direktör Rıza Çalımbay, sezon sonu takımdan ayrılacağını açıkladı.

Ligde galibiyet alamadıkları için üzgün olduklarını vurgulayan 59 yaşındaki teknik adam, "Biz bu senaryoyu geçen sezon, ondan önceki sezon, yani her zaman yaşadık. Bunun en önemli sebeplerinden biri hem ligde hem Avrupa'da çok maç oynamamız." dedi.

Yeni transferlerin takıma geç katılmasından olumsuz etkilendiklerini söyleyen Rıza Çalımbay, "Onların tam hazır olamamasından dolayı sıkıntılar yaşadık. Çok iyi oynadığımız, rahatlıkla kazanacağımız maçlarımız vardı, şanssızlıklar yaşadık. Bunlar maalesef sezon başında oluyor." diye konuştu.

Rıza Çalımbay: "Destek bekliyoruz"

Konferans Ligi'ndeki hedeflerinden de bahseden Rıza Çalımbay, gruptan çıkmak istediklerini ve bu süreçte taraftardan destek beklediklerini belirtti.

Rıza Çalımbay
Rıza Çalımbay
  • "Sahamızdaki maçları kazanırsak o gruptan çıkarız. Kazanmak için de fedakarlık yapmamız gerekiyor. Başta da taraftarın takımını sonuna kadar desteklemesi gerekiyor. Futbolcuların maça çıkarken tedirgin bir şekilde çıkmaması gerekiyor. Geçen sezon Türkiye Kupası'nı aldıysak en büyük etkenlerden biri taraftardır. Bizim taraftardan tek isteğimiz manevi destek, başka bir şey yok. Bu dönemde herkese ihtiyacımız var."

"Sezon sonu ayrılmak istiyorum!"

Tecrübeli teknik adam, kırmızı beyazlı ekipte 4 yıllık sürecin ardından sezon sonu takımdan ayrılacağını açıkladı.

  • "Kimse benim kadar Sivasspor'u düşünemez. Ben buralıyım, buralarda büyük sorumluluk alıyorum. Burada her senemi çok başarılı şekilde geçirmek istiyorum. Zaten bu sene son senem, artık 4 yıldan sonra buradan ayrılmak istiyorum. Ona göre de hareket edeceğim. Buradan gideceksem bile mükemmel ve başarılı bir şekilde gitmek istiyorum, iyi şeyler yapmak istiyorum. Bu ayrılık öyle tamamen değil, 1-2 sene sonra tekrar gelirsin, burası bizim memleketimiz. Herkes buradan gidebilir biz gidemeyiz. Herkes eleştiri alabilir, eleştirisini aldıktan sonra buradan ayrılabilir ama biz ayrılamayız. Biz buranın insanıyız, burası benim memleketim. Buraya ben çalışsam da çalışmasam da her zaman geleceğim. Bendeki sorumluluk çok büyük, burada yönetim ve taraftarın bizlere yardımcı olması gerekiyor. Eğer sıkıntılı bir zamandaysak şu anda bizim çok destek almamız gerekiyor. Birbirimizi desteklememiz gerekiyor. Taraftar bize destek versin ki biz de çok güzel şeyler yapalım."