Saffet Sancaklı: 4 Büyükler küme düşürülecek!

Saffet Sancaklı: 4 büyükler küme düşecek!
Saffet Sancaklı: 4 büyükler küme düşecek!

MHP Kocaeli milletvekili ve eski futbolcu Saffet Sancaklı 4 büyükler hakkında çarpıcı bir açıklamada bulundu. Sancaklı, kulüplerin mali tablosuna dikkat çekerek, 4 büyükleri bir daha Süper Lig'de izleyeceğimizi söyledi.

Türk Futbolunun önemli ismi MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Türk futbolunun son yıllardaki durumuyla alakalı gündemi sarsan açıklamalarda bulundu.

TBMM Genel Kurulu'nda Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri devam ederken, kürsüye çıkan Sancaklı, Türk kulüplerin son yıllarda aldığı men ve puan silme cezalarına değindi. Türkiye Futbol Federasyonu'nundaki yönetim sorununa işaret eden Sancaklı, 4 büyüklerin yakın zamanda Süper Lig'de mücadele edemeyeceklerini öne sürdü.

Saffet Sancaklı'nın açıklamalarından öne çıkan kısımlar;

"BÖYLE GİDERSE KÜME DÜŞECEKLER"

  • "Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor'un toplam borcu 7 milyara dayanmış hala Süper Lig'de mücadele edebiliyorlar. Şu anda dört büyüklerin bu mali tabloyla kulüp lisans kurallarına göre Süper Lig'de değil, 2.ligde olmaları lazım. Mali fair play bunu emrediyor. Niye düşürmüyorlar, çünkü koca koca kulüpler. Bir gün gelecek bu dört büyükler küme düşecek çok uzun değil"

TÜRK FUTBOLU FELAKETE SÜRÜKLENİYOR

  • "Uçuruma giden bir Türk futbolu var buna biran evvel müdahale edilmeli. Şu kulüpler yasası biran evvel çıkmalı. 7 yıldır bekliyor. Peki niye bekliyor. Orada bir madde var kulüp başkanları ve yöneticiler dönemlerindeki borçlanmadan sorumlu olacaklar diye. Bu madde bile bazı şeyleri kurtarmamıza yeter. Bakın sporumuz ve futbolumuz kötü yönetiliyor."

"FIFA, UEFA AFFETMEZ"

  • "Size kötü bir haberim var yakında şu dört büyükleri yakında Süper Lig'de seyredemeyebilirsiniz. Lütfen elinizi çabuk tutun. 7 kulübümüz son 5 yılda Avrupa kupalarından 14 yıl men cezası aldı, çeşitli nedenlerden. Bu nedenlerden biri de mali durumları. Kulüpler Avrupa kupalarına gidemedi, men edildi. FIFA ve UEFA affetmiyor. Men ediyor, puanları siliyor. Peki tüm bunlar olurken futbol federasyonu ne iş yapıyor? "