Saffet Sancaklı: Deniz bitti iflas ettik

Saffet Sancaklı, Türk futbolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Saffet Sancaklı, Türk futbolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Saffet Sancaklı, Türk futbolunun bitme noktasına geldiğini belirtirken ''Türk futbolunda deniz bitti, çıkın, doğruyu anlatın bu millete, deniz bitti iflas ettik diye söyleyin. Bu milleti kandırmayı bırakın'' dedi.

MHP Kocaeli Milletvekili ve eski Milli futbolcu Saffet Sancaklı, Türk futbolu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Sancaklı, 'Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş’ın toplam borcu 9 milyar liraya ulaştı' dedi.

''Devlet her seferinde müdahale edemez size''

''Türk futbolu son 20 yıldır holding patronlarının, büyük şirket patronlarının güç savaşı yaptığı bir mecraya döndü'' diyen Sancaklı, şu ifadeleri kullandı;

''Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş'ın toplam borcu 9 milyar liraya ulaştı. Holding patronu olmak için parayı yönetmeyi bilmek lazım. Maşallah, holdinglerini çok iyi yönetiyorlar, aldı başını gidiyor holdingler; aynı adamlar kulüpleri de yönetiyor ama kulüpler iflas etti. Bankalar Birliği 8 ay önce müdahale etti, 12 milyar lira borcu vardı kulüplerin, 7 milyarını iki yıl ödemesiz öteledi. Adam boğuluyor, kafasından çıkardın, 2-3 nefes aldı, şimdi aşağıda devam et. Devlet her seferinde müdahale edemez size.''

''Türk futbolunda deniz bitti''

Gelinen noktanın rezillik olduğunu ifade eden Sancaklı, ''İşin geldiği nokta yine rezillik. Benim futbolseverlere kötü bir haberim var: Türk futbolunda deniz bitti. Yöneticiler çıkıp doğruyu anlatsın iflas ettik desin. Türk toplumunu kandırmaktan artık vazgeçin. Artık rol yapmayı ve yalan atmayı bırakın. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın oyunculara ödediği para yıllık ortalama 500 milyon TL. Peki, ne oldu? Avrupa kupalarında var mıyız? Avrupa'nın ikinci, üçüncü sınıf takımlarının arkasında bitirdik; ya sonuncu olduk ya sondan 2'nci olduk. Hani bu oyuncular bizi uçuracaktı.'' dedi.

''Hani sizin bu futbolcularınız uçacaktı''

Sivasspor Kulübü'nü örnek gösteren eski milli futbolcu, ''Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz'ın futbolculara sene boyunca ödediği para 90 milyon TL. Diğerleri 500 milyon TL ödüyor, Hani sizin bu futbolcularınız uçacaktı, 40'ar gol atacaktı. Artık bu milleti kandırmayı bırakın. Yoksa bu işin gidişatı çok kötü.'' şeklinde konuştu.

Saffet Sancaklı’nın Süleyman Seba İle İlginç Anısı!

MHP’li milletvekili ve eski futbolcu Saffet Sancaklı’nın Beşiktaş’ta oynadığı dönemde efsane başkan Süleyman Seba ile yaşadığı anıyı paylaştığı anlar yüzleri gülümsetti.Üç büyük takımda da futbol oynama şansı bulan eski futbolcu Saffet Sancaklı Yeni Şafak’a verdiği röportajda yaşadığı bir kavganın ardından Süleyman Seba ile münakaşasının Eskişehirspor’a transfer olmasına sebep olduğunu anlattı.

Eskişehirspor sonuncu seni oraya gönderirirm

  • Çok asi bir yapısı olduğundan bahseden Sancaklı, bir gün kavga ettikten sonra tavırlarından şikayetçi olan Süleyman Seba’nın kendisini uyararak “Sen Beşiktaş’ta oynuyorsun. Beşiktaş lider, Eskişehir sonuncu, seni oraya gönderirim” şeklinde tepkisine “Gönderirsen gönder” diyerek rest çektiğini, sonrasında ertesi gün dönemin Eskişehirspor Başkanı Aydın Begiter’in telefonla kendisini arayarak “Süleyman ağabey seni bana verdi. Seni nereden alayım?” demesiyle kendini Eskişehirspor’da bulduğunu söyledi. Efsane Başkanın yüzlerde tebessüm uyandıran anısı sosyal medyada çok konuşuldu.

Saffet Sancaklı'nın futbolculuk kariyeri