Şampiyonluk kupasını saksı olarak kullandılar!

Denizlispor'un 1982-1983 sezonuna ait kupalarında fesleğen yetiştirildiği ortaya çıktı.

Denizlispor'un Süper Lig'e ilk çıktığı 1983 yılında aldığı kupa ile birlikte çöpe atılan 10'a yakın kupanın bir vatandaş tarafından alındığı, saksı olarak kullandığı kupaların içinde fesleğen yetiştirdiği ortaya çıktı.

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Denizlispor'un önceki dönemlerde kazandığı ve kayıp olan 10'a yakın kupasının nerede olduğu ortaya çıktı. Denizlispor'un tarihinin çöpe atıldığı tesadüf eseri ortaya çıkaran ise Denizli 1. Amatör Ligi ekiplerinden Akkonaksor'un yönetim kurulu üyesi Hakan Karaca oldu.

Karaca, bayram ziyareti için gittiği akrabasının evinde çeşitli kupaların olduğunu gördü. İçerisinde fesleğen olan kupaları incelediğinde ise büyük bir şok yaşadı. Hasan Karaca 10'a yakın kupanın Denizlispor'a ait olduğunu anladı. Akrabasının kupaları yaklaşık 2 hafta önce Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir işletme çalışanın attığı çöpten aldığı öğrenildi.

Bulunan kupaların Denizlispor'un, '1982-1983 Türkiye 2. Lig B Grubu Birincisi' ve 'Türkiye Profesyonel 2. Ligi Yükselme Grubu İkincisi' olduğu dönemlere ait olduğu öğrenildi.

Olayın ortaya çıkmasından sonra Denizlispor Kulüp Yönetimi'nden akşam saatlerinde yazılı bir açıklama yapılarak şu ifadelere yer verildi:

  • "Yönetim kurulumuz tarihimizin en önemli parçaları olan, başarılarımızın göstergesi olarak sayılan kupalarımızdan bazılarının tesislerimizde yer almadığı duyumuna ulaşılmıştır. Yönetim kurulumuz ilgili kupaların bugün gün yüzüne çıkmasının ardından bu kupaların tesislerimizde tekrardan sergilenebilmesi amacıyla harekete geçmiştir. Kayıp kupalarımızın ne amaçla ve hangi zihniyet ile kulübümüzden çıkarıldığı araştırılacak, olayı gerçekleştirenlerin Denizlispor ile bir bağının olması durumunda Disiplin Kurulumuza sevk edileceğini bilmenizi isteriz."