Şenol Güneş küplere bindi! İşte deneyimli teknik adamın aldığı karar

​Şenol Güneş'ten karşı atak!
​Şenol Güneş'ten karşı atak!

Olaylı derbide başından yaralanan Şenol Güneş, Fenerbahçe cephesinden gelen açıklamaların ardından harekete geçme kararı aldı.

Şenol Güneş'in Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nın açıklamalarına sinirlendiği ileri sürüldü. Fanatik'in haberine göre; Konuyu spor camiasındaki dostları ve kulüp yöneticileriyle değerlendiren Güneş’in, pazar günü oynanacak derbi öncesinde Yıldırım ve Mosturoğlu’nun sözlerine yanıt vermek için bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi. Güneş’in, bugün TFF’den çıkacak sonucu gölgelememek için böyle bir karar aldığı ifade edildi.

Sakal uzatıyor

Şenol Güneş’i yakından takip edenler, Beşiktaş’ın geçen hafta Yeni Malatyaspor’u Vodafone Park’ta 3-1’lik skorla geçtiği maç sırasında bir ayrıntıyı kaçırmamıştı. Normal şartlarda her maça sakalsız gelen Güneş’in, bu maç sırasında kirli sakallı görüntü vermesi dikkat çekmişti. Konuyla ilgili olarak edinilen bilgiye göre Güneş’in, Fenerbahçe maçında yaşanan olaylar ve kendisi hakkında yapılan suçlamaları protesto için böyle bir tutum değişikliğine imza attığı öğrenildi.

Şenol Güneş, Fenerbahçe cephesinden gelen açıklamalara sinirlendi. Fotoğraf: AA
Şenol Güneş, Fenerbahçe cephesinden gelen açıklamalara sinirlendi. Fotoğraf: AA

Zengin kendisini savunacak

Beşiktaş’ın kaptanı Tolga Zengin, geçen hafta Fenerbahçe’yle oynanan kupa maçında çıkan olaylardan etkilenen isimler arasında yer almıştı. Tecrübeli file bekçisi, maç boyunca tribünden annesi için küfür edildiğini öne sürerek Sarı- Lacivertliler’e tepkisi göstermişti. Dün Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun hedefleri arasında yer alan Tolga Zengin de hocası Şenol Güneş gibi kendisini savunacak. Zengin’in, Başkan Fikret Orman’dan konuyla ilgili olarak izin alıp basın toplantısı yapacağı bildirildi.