Şenol Güneş'e müdahale eden doktor konuştu

​Şenol Güneş'e müdahale eden doktor konuştu
​Şenol Güneş'e müdahale eden doktor konuştu

Fenerbahçe-Beşiktaş maçında başından yaralanan Şenol Güneş'e müdahale eden doktor ilk kez konuştu. Prof. Dr. Yunus Aydın yaptığı açıklamayla kulaktan kulağa dolaşan iddialara nokta koydu.

Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında geçtiğimiz hafta Fenerbahçe ile Beşiktaş karşı karşıya geldi. Mücadele çıkan olaylar nedeniyle yarıda kaldı. Tribünden gelen bir cisimle başından yaralanan Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in başı yarıldı. Deneyimli teknik adamın başına beş dikiş atıldı. Olayların ardından bir kesim Şenol Güneş'in başına ciddi bir darbe almadığını, dikişlerin göstermelik olduğunu ifade etti.

Söz konusu iddialara Güneş'e Fulya Acıbadem Hastanesi'nde ilk müdahaleyi yapan doktor Prof. Dr. Yunus Aydın nokta koydu. Hürriyet'e konuşan Aydın, Şenol Güneş'in yalan yere başına dikiş attırmayacağının altını çizdi.

Aydın, Şenol Hoca'yı beyin cerrahisi yönünden değerlendirdiğini ifade etti ve şunları söyledi: “O düzeyde cildi kesse bile ciddi bir şey olması mümkün değil. Yani hayati bir durum olamaz. Orada bir kesi var. Bu fotoğraflarda belli oluyor. Ama saçlı derinin içindeydi. 5 tane de stapler (zımba) vardı.”

“Çok kan akar mı?”

Aydın’a, ‘Böyle kafaya alınan bir darbede çok kan akar mı’ diye sorduk. Aydın, “Kafa derisi en kanlı bölgelerdendir. Kan akışı damarın çapına bağlıdır. Eğer kontüzyon (ezilme, örselenme) denilen şekilde olursa çok büyük kan akmaz. Eğer atar damar kesilirse çok fazla kan akar” şeklinde cevap verdi.

Şenol Güneş'in sağlığına son derece dikkat ettiği ifade edildi. nFotoğraf: AA
Şenol Güneş'in sağlığına son derece dikkat ettiği ifade edildi. nFotoğraf: AA

“Hoca bunu yaptırmazdı”

Staplerin (zımba) hastanelerinde atılmadığını, ilk müdahalenin statta yapıldığını belirten Aydın, “Stapleri doktor Sarper bey (Sarper Çetinkaya) atıyor. Ben konuyu beyin cerrahisi yönünden değerlendirdim. Normal bir deriye stapler atmak... Bunu hoca yaptırır mı, bu olur mu, ben düşünemiyorum. ‘Kafanda hiç bir şey yok. Ben sana senaryo için stapler atıyım’ desem kabul eder misin? Ben kabul etmem. Şenol hoca da etmez. Şenol hocayı ben tanıyorum. Kafasında hiçbir şey yokken kafasına stapler attırmaz. Hoca pimpirikli adamdır” diye konuştu.