Serdar Ali Çelikler'den 4 büyüklere Bitcoin önerisi

Kulüplere Bitcoin önerisi
Kulüplere Bitcoin önerisi

Ünlü spor yazarı Serdar Ali Çelikler, kulüplerin kripto para üreterek yeni bir gelir kapısı oluşturabileceklerini savundu.

Habertürk Spor Yazarı Serdar Ali Çelikler, köşesinde yer verdiği yazıda; kulüplerin blockhain teknolojisini kullanması gerektiğini savunurken şirketleşmiş kulüplere bu konuda öneriler getirdi.

Serdar Ali Çelikler
Serdar Ali Çelikler

İşte Serdar Ali Çelikler'in yazısında yer verdiği konuyla ilgili o kısım;

  • "Dünyada ‘blockchain’ teknolojisinin gittiği nokta inanılmaz. Bu teknoloji perakende ve hizmet sektörlerinin tamamını kökten değiştirecek yenilikler getirdi, getirecek. Bugünden sarstığı finans dünyasını ise baştan aşağıya değiştirmeye hazırlanıyor. Blockchain (blok zinciri) adı verilen bu yeni ve anarşist, otoriteye karşı geliştirilen yazılım sisteminin sonucu kripto paralar. En meşhuru Bitcoin. Bunların bir sürü altcoin yazılımları da mevcut.
  • Bizim kulüplerimizin yeni gelir kalemine ihtiyaçları gün gibi ortada.
  • Yıl olmuş 2018, hala inşaatçı kafasıyla gelişim beklemeleri büyük hata.
  • Ben de özellikle şirketleşmiş kulüplerimize öneri olarak sunuyorum:
  • Dünyada ilk olun. İlk kez arkasında bir kulüp ismi olan bir coin (kripto para) üretin. FBCoin-GSCoin-BJKCoin- TSCoin-BaşakşehirCoin gibi isimlerle kripto para üretin. Araştırdım, mevzuat engeli yok. Şirketler bu tür üretimler yapabiliyor. Hem yeni bir gelir kapınız olur hem yazılım dünyasına adım atmış olursunuz hem de UEFA nezdinde hepinizin başında duran FFP sopasına karşı elinizi kuvvetlendirecek bir başka finansal aktifiniz bulunur. Hem de bugüne kadar hep geriden takip ettiğiniz dünya gelişmelerine biraz olsun yaklaşmış olursunuz. Fikir benden üretmek sizden. Gelecek bu teknolojide, benden söylemesi."