Serdar Aziz'in neden oynamadığı ortaya çıktı

Serdar Aziz
Serdar Aziz

Galatasaray'da son haftalarda forma şansı bulamayan Serdar Aziz ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Milli futbolcunun sağlık testlerinde sorun olmamasına karşın ağrıları olduğunu söylemesi üzerine yedek bırakıldığı ifade ediliyor.

Galatasaray’da son iki haftada Serdar Aziz krizi yaşandığı ancak bu durumun kamuoyundan özenle saklandığı ortaya çıktı.

Son haftalarda savunmada Maicon ile birlikte Ahmet Çalık’ı tercih eden teknik direktör Fatih Terim, Serdar Aziz’i kulübede oturtmuştu. Bu tercih birçok kişi tarafından tartışılmış, Serdar’ın neden oynamadığı sürekli konuşulmuştu. Gerçek, haftalar sonra ortaya çıktı.

OYNAMASINA ENGEL HERHANGİ BİR SORUN YOKTU

Skorer'de yer alan habere göre her şey, Göztepe ile oynanan ikinci hafta maçı öncesinde başladı. Serdar, bacağında ağrı bulunduğunu belirtti. Ancak yapılan kontrollerde ağrı yapacak bir bulguya rastlanmadı. Sarı kırmızılı futbolcu acı çektiğini söylemesine karşın, Terim’e iletilen sağlık raporunda, oynamasına engel bir durum yoktu.

Teknik ekip oynaması için ısrar etmedi ama Serdar’ın da o gün bir anlamda üzeri çizildi. Önce Alanya, geçen hafta sonu da Trabzonspor maçlarında herhangi bir problemin olmamasına karşın Serdar Aziz kulübeye yollandı. Böylece futbolcu adeta cezalandırıldı.

Geçen sezon büyük fedakarlık yapıp takımı yalnız bırakmamak için ameliyatlarını erteleyen Serdar Aziz’in, bu sezon başlar başlamaz böyle bir problemle karşı karşıya kalması dikkat çekti.

Şimdi herkes, Serdar Aziz sorununun nasıl çözüleceğini merak ediyor. Terim ya Tolga Ciğerci gibi Serdar Aziz’i tamamen silecek ya da ilk 11’e koyup krizi büyümeden sonlandıracak.