Şeytanın bile aklına gelmez, polisten böyle kaçtı

Enner Valencia Ekvador'un Şili ile oynadığı Dünya Kupası eleme maçında sakatlık numarası yaparak polisten kaçmak istedi.

Enner Valencia eşiyle boşandıktan sonra mahkeme kızları için 17 bin Euro vesayet bedeli ödemesine hükmetti. Valencia bu parayı ödemediği için polis tarafından aranıyordu. Polisler perşembe günü milli takım antrenmanından sonra Valencia'yı tutuklamaya geldiler ancak Valencia avukatının da yardımıyla parayı ödeyeceğini söyleyerek serbest bırakıldı.

Polisler ambulansı takip etti
Ancak maç başlayana kadar parayı ödemeyen Enner Valencia için polisler saha kenarında beklemeye başladı. Maç sonunda onu tutuklayacaklardı. Enner Valencia'nın ise kurnazca bir planı vardı. Dakikalar 80'i gösterdiğinde bir anda yere yığılan Valencia nefessiz kalmıştı. Hemen sağlık ekipleri sahaya girdi ve Valencia'yı taşıyarak ambulansa bindirdiler. Gerçek ambulansta anlaşıldı. Valencia sapasağlamdı ve bu sakatlık numarasını ambulansa binip kaçmak için yapmıştı. Polisler ambulansı takip etti ve bir süre sonra Valencia'yı yakaladılar. Ancak mahkemenin verdiği yakalatma kararını iptal ettiren avukatı, Valencia'nın tekrar serbest kalmasını sağladı.