Sivasspor'dan Usain Bolt yalanlaması

Usain Bolt antrenmanda hava topunu takip ediyor.
Usain Bolt antrenmanda hava topunu takip ediyor.

Sivasspor'da başkan vekili Erdal Sarılar, Usain Bolt iddialarını yalanladı. Sarılar, "Sivasspor bir atletizm takımı değildir. Usain Bolt ile ilgilendiğimiz ve gündemimize aldığımız gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Demir Grup Sivasspor'un, atletizm kariyerini noktalamasının ardından futbola yönelen Jamaikalı rekortmen sprinter Usain Bolt ile temas halinde olduğu iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Kulüp başkan vekili Erdal Sarılar, yaptığı açıklamada, Usain Bolt ile temas halinde olduklarına dair haberlerin asılsız olduğunu dile getirdi.

Usain Bolt taraftarların kendisine gösterdiği sevgiyi karşılıksız bırakmıyor.
Usain Bolt taraftarların kendisine gösterdiği sevgiyi karşılıksız bırakmıyor.

Bu tür haberlere anlam veremediklerini ifade eden Sarılar, "Teyit almadan yapılan tüm haberler asılsızdır. Sivasspor bir atletizm takımı değildir, Usain Bolt ile ilgilendiğimiz ve gündemimize aldığımız gibi söylemler gerçeği yansıtmamaktadır." dedi.

Bu tür haberlerin kasıtlı ve maksatlı olduğunu ve Sivasspor'a zarar verilmek istendiğini savunan Sarılar, "Kamuoyundan ricamız, böyle asılsızca yapılan haberlere itibar etmemeleridir. Bu tip haberleri biz de internet sitelerinden takip ediyoruz. Kulübümüz, transferlerle ilgili her türlü açıklamayı resmiyet kazandıktan sonra duyurmaktadır. Kulüp başkanımız Mecnun Otyakmaz veya kulübümüzün resmi internet sitesinden yapılmayan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini istiyoruz." diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

  • TRT Spor muhabiri Barış Yurduseven'in haberine göre; Sivasspor, Usain Bolt ile görüşme halinde ve ilk temas kurmuştu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Yurduseven, Jamaikalı sprinterin lige renk katacağını belirtmişti.