Slimani için olay iddia: İdmanda boş kaleye gol atamıyor

Slimani kaçırdığı golün ardından üzülüyor.
Slimani kaçırdığı golün ardından üzülüyor.

Fenerbahçe forması altındaki etkisiz görüntüsüyle sezonun en fazla eleştirilen isimlerinden olan Islam Slimani için çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Deneyimli golcünün büyük bir özgüven kaybı yaşadığı ve idmanda boş kaleye dahi kafayla gol atamadığı kaydedildi.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin en yüksek maliyetli oyuncularının başında gelen Islam Slimani’nin takımla birlikte idmanlara alınmamasının sebebi ortaya çıktı.

Sarı lacivertli ekipte yaşanan gol sıkıntısına rağmen kadroda düşünülmeyen Islam Slimani’nin kalan haftalarda düşünülmemesinin üç temel sebebi olduğu belirtildi. Deneyimli oyuncunun takımdan uzaklaştırılmasının en büyük sebebinin yaşadığı özgüven kaybı olduğu kaydedildi.

  • Milliyet Gazetesi’nde yer alan haberlerde, Islam Slimani’nin antrenmanlarda bile kafayla boş kaleye gol atamadığı detayına yer verildi ve ruh halinin negatif olduğunun altı çizildi.

1) ÖZGÜVEN KAYBI

Futbolcu o kadar büyük bir özgüven kaybı yaşıyor ki bu durum antrenmanlarda da devam ediyor. Öyle ki Slimani için aynen şu ifadeler kullanılıyor; “Antrenmanda bile kafayla boş kaleye gol atamıyor...”

Bu durum aslında futbolcunun nasıl bir ruh halinde olduğunun en açık göstergesi. Antrenmanlardaki bu görüntüsü ve psikolojik durumu sonrası Slima’nin katkı sağlayamayacağı aksine takıma zarar verebileceği düşünüldü.

2) TARAFTAR TEPKİSİ

Slimani’ye taraftarın da büyük tepkisi var. Tribündeki tepkinin çok daha fazlası sosyal medyada twitter üzerinden gösteriliyor. Bu durumu zaten özgüven kaybı yaşayan, seri galibiyetler alamayan ve tam takım olamayan sarı-lacivertlileri de olumsuz etkiliyor.

Maç içinde Slimani’ye yapılan ya da yapılacak protestonun takımı olumsuz etkilemesinden çekiniliyor. Bu durumun maç içinde takımı ve tribünü germesinden, skorlara etki etmesinden endişe ediliyor.

3) ÇOK KALABALIK

Diğer önemli bir detay ise takımın kalabalık olması. 30’un üzerinde oyuncusu olan Teknik Direktör Ersun Yanal artık yeni sezonunu planını yapmaya çalışıyor. Bu nedenle de 17-18 kişi üzerine odaklanıyor. Kiralık olan ve sezon sonu takımdan ayrılacak Slimani bu nedenle de düşünülmüyor.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

😋 Terapi gibi videolarda bugün...

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()