Sneijder gerçekleri: Yönetim kararını neden değiştirdi?

​Sneijder gerçekleri: Yönetim kararını neden değiştirdi?
​Sneijder gerçekleri: Yönetim kararını neden değiştirdi?

Galatasaray'dan ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken idmanlara başlayacağını açıklayan Wesley Sneijder ile ilgili gerçekler ortaya çıktı.

Hollanda'da yayın yapan Telegraafde Gazetesi'nden Mike Verweij, Sneijder'i kaynak gösterdiği haberinde yıldız futbolcu ile Galatasaray arasında yaşanan süreci kaleme aldı. İşte Sneijder ile ilgili gerçekler;

Galatasaray yönetimini takımdan göndermek istediği Sneijder'den sözleşmesinde serbest kalma ücreti olan 7.5 milyon Euro'yu istedi. Sneijder ise o parayı vermesinin imkansız olacağını ve bonservissiz takımdan ayrılabileceğini söyledi.

Hollandalı yıldız ayrıca geçmişte kalan alacaklarını da yönetimden talep etti. Yönetim Sneijder'in isteklerini kabul edince taraflar anlaştı. Ancak Özbek ve yönetimi, geçen kısa süre içinde kararını değiştirdi ve Sneijder'in geçmişteki alacaklarını ödemeyerek antrenmanlara başla talimatını verdi.

Zaten Galatasaray'dan ayrılmaya sıcak bakmayan Sneijder mutlu bir şekilde bu kararı kabul etti ve kalan 1 yıllık sözleşmesini doldurma kararı aldı. Yaşanan tüm bu gelişmelerin Belhanda'nın yaşadığı sakatlığın hemen ardından olması ise dikkat çekti... Florya'da antrenmanlara başlayacağnı açıklayan Sneijder bugün ise sağlık kontorlünden geçti.

Kaynak:Fanatik