Sosyal medyayı karıştıran Emre Akbaba tartışması

Emre Akbaba
Emre Akbaba

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Can Arat ile sezon başında Konyaspor'dan Katar'a transfer olan Samuel Eto'o arasında sosyal medyada, Türk futbolunun yeni sezondaki kazanımı olan Emre Akbaba ile ilgili oldukça ciddi bir tartışma yaşandı. Arat, Tecrübeli golcüyü Emre Akbaba'nın kariyeriyle oynamakla suçladı.

Can Arat, Galatasaray'ın yeni sezona damga vuran transferi Emre Akbaba ile ilgili Konyaspor'un eski golcüsü Samuel Eto'o'yu suçlayan ifadeler kullandı.

Arat, sosyal medya hesabı üzerinden Emre Akbaba'nın Antalyaspor'da oynadığı döneme ilişkin oldukça ciddi iddialar öne sürdü.

Can Arat
Can Arat

Can Arat'ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar şu şekilde:

  • "Emre Akbaba Eto'o'nun Antalyaspor'a transfer olduğu sezon transfer oldu. Fransızca bildiği için Eto'o Emre'ye yakın davrandı. Sahaya çıktığımızda Emre o kadar iyiydi ki Eto'o 'Sen çok kaliteli futbolcusun' dedi. Eto'o sahanın yıldızı olmak istediği için Emre'yi Alanya'ya gönderdi. Neden Antalyaspor Emre'den vazgeçip Eto'o'yu tuttu? Ve neden Emre'nin satışıyla Antalyaspor'un kasasına para girmedi? Şimdi sormak istediğim soru Türkiye'de Emre mi büyük futbolcu yoksa Eto'o mu? Peki Fenerbahçe-Antalyaspor ilişkileri iyiyken Fenerbahçe neden Emre'yi transfer etmedi?"

Arşiv
Arşiv

ETO’O: YALANCISIN

Kariyerini Katar'da sürdüren Samuel Eto'o ise bu suçlamalara karşılık, "Emre Akbaba'yı Alanyaspor'a benim gönderdiğimi hangi ara keşfettin? 1 ayın 29 gününün 23 saatinde olduğun gibi sarhoşken mi, yoksa ayık gezdiğin 1 saatte mi? Yalancısın" diyerek karşılık verdi.

Arşiv
Arşiv

CAN ARAT: YALANCI SENSİN

Can Arat, Kamerunlu golcünün bu sözlerine ise, "Ben sadece kamuoyuyla görüşlerimi ve gözlemleri paylaştım. Rahatsız oldun sanırım ve iftiralara başladın, bu da söylediklerimin doğululuğunu kanıtlıyor. Bu arada yalancı sensin" diyerek yanıt verdi.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

🇪🇸 Akbaba hedef büyüttü!

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()