TFF 1 Lig'den Fransa Ligi'ne Mehmet Zeki Çelik

TFF 1 Lig'den Fransa Ligi'ne ​Mehmet Zeki Çelik
TFF 1 Lig'den Fransa Ligi'ne ​Mehmet Zeki Çelik

- Fransa 1. Lig ekiplerinden Lille, TFF 1. Lig temsilcisinde forma giyen 20 yaşındaki Mehmet Zeki Çelik için sezonun ilk yarısındaki iki maça oyuncu izleme görevlisini gönderdi.

İstanbulspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Ümit Milli Takımı'nın da formasını giyen 20 yaşındaki savunma oyuncusu Mehmet Zeki Çelik'in Fransa 1. Ligi takımlarından Lille tarafından izlendiğini söyledi.

Açıklamalarda bulunan Koşukavak, Lille'in yanı sıra Marsilya ve Benfica kulüplerinin de takibe aldığı ileri sürülen Mehmet Zeki hakkında şunları söyledi.

  • "Mehmet Zeki, 1997 doğumlu ama bunları tolere edebilecek psikolojik direnci var. Kendini kaybedecek biri değil. Çok ahlaklı ve profesyonel bir oyuncu."

LİLLE YAKIN TAKİPTE

  • "Yaklaşık 2 hafta önce İstanbulspor'a Lille'den bir faks geldi. Bizi mi yoksa Karabükspor'u mu izleyecekler diye merak ettim. Oyuncu izleme ekibinden biri geldi. Maçtan sonra yaklaşık yarım saat sohbet ettim. Bana Mehmet Zeki'yi sordu. Diğer takımlarla (Marsilya ve Benfica) ilgili resmi bir şey yok ama duyumlar geliyor. Lille Kulübünün yetkilisi, daha sonra ligdeki Adanaspor maçına da geldi. Kendine göre notlar aldı. İlerleyen zamanda göreceğiz."

BURSASPOR'A DÖNME İHTİMALİ DE VAR

  • "Bursaspor'da da Mehmet Zeki'yi tekrar alma gibi bir düşünce varmış. Zeki ve ülke futbolu için hayırlı olsun. Avrupa'daki kulüpler işini çok doğru yapıyor. Acaba Fransa 2. Ligi'nde 1997 doğumlu bir Fransız oyuncuyu bizim kaç kulübümüz tanıyor ve takip ediyor. Adamlar organizeler."