‘Tokat’ olayıyla gündeme gelen Melih Mahmutoğlu’ndan yanıt geldi

​‘Tokat’ olayıyla gündeme gelen Melih Mahmutoğlu’ndan yanıt geldi
​‘Tokat’ olayıyla gündeme gelen Melih Mahmutoğlu’ndan yanıt geldi

Fenerbahçe Doğuş Kaptanı Melih Mahmutoğlu, Ergin Ataman’ın yaptığı açıklamalara sessiz kalmadı.

Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman'ın Hürriyet'e verdiği röportajla ilgili bir açıklama yaptı.

Söz konusu röportajda Ataman, Melih'e tokat atan Obradovic'e eleştiriyordu. Tokat olayından bu yana sessizliğini koruyan Melih Mahmutoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile dedikodulara nokta koydu.

İşte Melih Mahmutoğlu’nun açıklaması:

Bugün bir gazetede yer alan ve adımın geçtiği röportajla ilgili açıklama yapma zorunluluğu hissediyorum. Bu konuda olabildiğince kısa ve net konuşmak isterim:

Banvit maçında yaşanan olayla ilgili bu ana dek konuşmama nedenim, hocamızın yaptığı açıklamanın hem benim hislerimi, hem de hocamla olan ilişkimi tam anlamıyla yansıtmış olmasıdır. Maçta, idmanda ya da ailemizin içerisinde birçok duyguyu yaşadığımız anlar olabilir. Ancak burada önemli olan, hocamız ve takım arkadaşlarımızla aramızda olan sevgi bağı ve Fenerbahçe’nin başarılı olması ortak hedefinde birleşmemizdir. Bu konu-her ne kadar amacı belli olan kişiler tarafından tekrar açılmaya çalışılsa da- benim için kapanmıştır.

Bu cümleyi kurabilmekten dolayı her defasında büyük bir gurur ve mutluluk duyuyor ve yinelemek istiyorum. Ben Melih Mahmutoğlu, Fenerbaçe Doğuş kaptanıyım. Kulübüm ve takımım, bu onurlu görevi sürdürmemi istediği sürece de sarı-lacivertli formayı giymeye ve bu görevi yapmaya devam edeceğim. Bu forma ve bu görev benim çocukluk hayalimdi; hayalimi yaşamaya ve bunu yaparken de camiama fayda sağlamak için gayret göstermeye sonuna dek devam edeceğim.

Kaptanlığım döneminde tarihi başarılar ve büyük mutluluklar yaşadım. Şimdi önümüzde yeni hedefler ve yeni kupalar var. Bu tip, daha önce de aynı şahıs tarafından örneklerinin fazlasıyla görüldüğü ve gerginlik yaratmayı hedefleyen açıklamalara verilebilecek en güzel cevabın, takım arkadaşlarımın ve teknik ekibimin emekleriyle birlikte ellerimde yükselecek yeni kupalar olduğuna inanıyorum.

Sayın Ergin Ataman olmak istediğim ve olmaktan büyük mutluluk duyduğum yerin neresi olduğunu fotoğrafta görebilir.

Fenerbahçe Doğuş Takım Kaptanı

‪Saygılarımla...‬

melih mahmutoglu (@melihmahmutoglu)'in paylaştığı bir gönderi ()