20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Trabzonspor'da tek aday Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor'da hafta sonu gerçekleştirilecek olağan genel kurulda tek aday olan Ahmet Ağaoğlu, listesini Divan Kurulu Başkanına teslim ediyor...
Trabzonspor'da hafta sonu gerçekleştirilecek olağan genel kurulda tek aday olan Ahmet Ağaoğlu, listesini Divan Kurulu Başkanına teslim ediyor...

Hafta sonunda gerçekleştirilecek olağan genel kurul öncesi Divan Başkanlığına müracaatlar sona ererken Başkan Ahmet Ağaoğlu, son anda yönetime birlikte talip olduğu isimleri iletti. Listesini sunan Ağaoğlu, seçim öncesinde "Kulübümüzü hak ettiği noktalara taşımak için yine aynı özveri ile belki daha fazla çalışarak elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizden camiamızın emin olmasını istiyorum" açıklamasını yaptı. Bu hafta sonu olağan genel kurul yapılacak olan Trabzonspor'da "Başkanlık seçimi ne zaman ve başkan adayları kimler?" sorularının cevabını haberimizden bulabilirsiniz...

Trabzonspor'da kulüp başkanı Ahmet Ağaoğlu, hafta sonu gerçekleştirilecek olağan genel kurulda tek aday olarak seçime girecek.

Daha önce adaylığını açıklayarak başvuruda bulunan Başkan Ahmet Ağaoğlu, beraberindeki yöneticiler Ömer Sağıroğlu, Emin Kahraman ve Özer Bayraktar ile Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu'na netleştirdiği listesini verdi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, gazetecilere yaptığı açıklamada, olağan genel kurul nedeniyle müracaatların bugün saat 10.00'da sona erdiğini belirterek, "Şu ana kadar bize yapılan müracaatlar neticesinde Sayın Başkan Ahmet Ağaoğlu’nun hazırladığı liste dışında başka bir müracaat yok. Sadece Müze ve Arşiv Kurulu için iki liste yarışacak diğer organlar tek liste ile seçime girecektir. Camia için hayırlı uğurlu olmasını dileriz" diye konuştu.

Ağaoğlu, listeyi temsil ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor...
Ağaoğlu, listeyi temsil ettikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunuyor...

Sürmen, tüzükteki değişiklik nedeniyle ilk kez taahhütname imzalanacağını da kaydederek, "Türk futbol tarihinde ilk defa başkan ve yönetim kurulu taahhütname verecektir. Bu Türk futbolu için umarım bir milat olur" ifadesini kullandı.

AHMET AĞAOĞLU TAAHHÜTNAMEYİ OKUDU

Başkan Ahmet Ağaoğlu da taahhütnameyi imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, tüzük tadilatı sonrasında kulübün tarihinde ilk kez başkan ve yöneticilerden taahhütname alma zorunluluğunun bulunduğunu belirtti.

  • "Trabzonspor Kulübü Derneğinin yönetim kurulu başkanına, yöneticisine ve bağlı şirket yöneticiliğine ilişkin mali ve hukuki sorumlulukları dernek tüzüğünden okudum anladım. Dernek tüzüğüne göre yönetim kurulu başkanı seçilmem veya atanmam halinde derneği veya derneğe bağlı şirketleri yönetirken dernek tüzüğünde yer alan özellikle tüzüğün 39-40-41 ve 62 ile 84. maddelerine aykırı fiil ve hukuki işlemlerden dolayı derneğe ve bağlı şirketlere vereceğim zararlardan dolayı herhangi bir ihtara gerek kalmaksızın şahsen ve malen sorumlu olacağımı kabul ediyorum"

şeklindeki taahhütnameyi okuyan Başkan Ağaoğlu, şöyle devam etti:

  • "8 Nisan tarihinde olağanüstü genel kurul ile göreve geldik. Sıkıntılı bir süreçti. Ben ve arkadaşlarım ağır bir yükü üstlendik. Ne olursa olsun kulübümüze yakışır, kulübümüzün sıkıntısını kendi sıkıntımızın önünde tutarak, ciddi uğraş vererek bugüne kadar geldik. 8 aylık süreç gerçekten o kadar kolay geçen bir süreç değildi. Bu nedenle her şeyden önce bu 8 aylık süreçte birlikte görev yaptığımız asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu, Zeyyat Kafkas, Cahit Erdem, Faruk Kanca ve Mesut Çağlar Bozoğlu kardeşimize sizlerin huzurlarında bir kez daha teşekkür ediyorum. Birlikte çok büyük sıkıntılar çektik. Hepsine çok çok teşekkür ediyorum."
Trabzonspor Başkanı, yeni dönem için hazırladığı taahhütnameyi okuyor...
Trabzonspor Başkanı, yeni dönem için hazırladığı taahhütnameyi okuyor...

LİSTEDE 4 DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Ağaoğlu, sadece 4 değişiklikle yollarına devam ettiklerini vurgulayarak, "Listemize katılan 4 arkadaşımız var. Özer Bayraktar arkadaşımız da yedek listeden asil listeye dahil oldu. Aynı görev bilinci ile aynı sorumlulukla kulübümüzü hak ettiği noktalara taşımak için yine aynı özveri ile belki daha fazla çalışarak elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizden camiamızın emin olmasını istiyorum. Biz onlar adına kulübe hizmet eden kulübün hizmetkarlarıyız. Başkanlık, asbaşkanlık gibi hiçbirimiz unvan peşinde olmadan camianın bize yüklemiş olduğu bu ağır sorumluğu yerine getirmek için çaba sarf edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Divan Kuırulu Başkanıyla görişmesini tamamlayan Ağaoğlu, listesindeki bazı isimlerle beraber fotoğraf çektiriyor...
Divan Kuırulu Başkanıyla görişmesini tamamlayan Ağaoğlu, listesindeki bazı isimlerle beraber fotoğraf çektiriyor...

Genel kurulların önemli olduğuna dikkati çeken Ağaoğlu, şunları kaydetti:

  • "İnsanların söyleyeceği yapacağı eleştiriler vardır, süreç içerisinde biz de birçok eleştiri ile karşılaştık. Eleştiriler ve tenkitler bir gerçeğe istinat ediyorsa onun söyleneceği yer genel kuruldur. Büyük camialara yakışan budur. Biz birbirimize medya üzerinden konuşacak veya hesaplaşacak bir camia değiliz. Trabzonspor Kulübü, çok büyük bir camiadır. Trabzonspor kuruluşu her ne kadar 1967 olsa da Türk futboluna hizmeti bir asrı aşan bir şehrin, kültürün takımıdır. Yapmış olduğumuz hizmetlerin herkes tarafından çok açık ve net olarak izlenmesi değerlendirilmesi gerekir. Bununla alakalı olarak yapılacak olan eleştiriler varsa bunun yeri genel kuruldur. Genel kurula 48 saat var. Bu tür şeyler varsa sosyal medya aracılığı ile değil genel kurulda yapılmalıdır. Genel kuruldaki her türlü eleştiriye açığız. Fikirlerimizi birleştirerek bir yere varacağımıza inanıyorum ben. Genel kurulumuzun Trabzonspor Kulübüne, şehrimize, ülke sporuna ve taraftarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Az önce taahhütnamede imzaladığım gibi bu görevi layıkıyla yerine getirmek için elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi bir kez daha vurgulamak istiyorum. Hayırlısı olsun."

AHMET AĞAOĞLU'NUN YÖNETİMİNDE YER ALAN İSİMLER

  • Asil üyeler: Ahmet Ali Ağaoğlu, Mehmet Yiğit Alp, Ertuğrul Doğan, Ömer Sağıroğlu, Emin Kahraman, Müminhan Bilgin, Önder Bülbüloğlu, Haluk Şahin, Özer Bayraktar, Yalçın Orhan, Ahmet Fikret Gökhan, Serdar Ekrem Şirin, Yusuf Hayırlıoğlu, Yaşar Kibar Güven, Sertaç Güven
  • Yedek üyeler: Zafer Göktaş, Kemal Ertürk, Dursun Ali Sakarya, Tuncay Uzunal, Lokman Sadıklar, Eda Lermi Zorer, İbrahim Şahinkaya

TRABZONSPOR BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Trabzon’da 1-2 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacak olan Trabzonspor Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu tek liste ile seçime gidecek.

Son başvuru süresi olan bugün saat 10.00'a kadar mevcut başkan Ağaoğlu'ndan başka kimse bir liste başvurusunda bulunmazken, Ağaoğlu'nun Divan Başkanlığı'na verdiği listede Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu'nun yer almaması dikkat çekti.

AHMET AĞAOĞLU KİMDİR?

Ahmet Ağaoğlu, Trabzon’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini 1979 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi'nden mezun oldu. Ahmet Ağaoğlu’nun iş adamı Ali Ağaoğlu ile hiçbir akrabalığı yoktur.

Ancak Kabataş Erkek Lisesinde birlikte okumuşlardır. Ahmet Ağaoğlu, uzak yol gemi kaptanıdır.

TÜRKİYE’DE GOLFÜN GELİŞMESİNE ADANMIŞ BİR ÖMÜR

Ahmet Ağaoğlu 1996 yılında Klassis Golf Kulübü’nde golf oynamaya başladı. 2000 yılında Golf Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.

2004 yılına kadar bu görevde kalan Ahmet Ağaoğlu, Golf Milli Takımı'nın kurulmasında etkin rol oynamıştır.

Ağaoğlu ileri derecede Golf sporunun tutkunudur.
Ağaoğlu ileri derecede Golf sporunun tutkunudur.

2004 yılında, Türkiye'nin golf turizminden 2,5 milyar dolar gelir elde etmesi hedefiyle 4 Yılda 100 Golf Sahası kampanyasının başlatılmasına ön ayak olan Ağaoğu, Golf’ü Anadolu'ya yaymak ve genç yetenekleri bu spora kazandırmak amacıyla dokuz ildeki pilot okullarda öğrencilere golf eğitimine öncülük yaptı.

2004 yılının sonunda yeniden Federasyon Başkanlığı'na seçilen Ahmet Ağaoğlu döneminde Türkiye Golf Milli Takımı önemli başarıları yaşadı. 2000 yılında 70 civarında olan lisanslı sporcu sayısı 2009 yılında 5,500'e çıktı.

2008 yılı sonunda yeniden 4 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu Başkanlığı'na seçildi.

TRABZON’DA YÖNETİCİLİĞE SADRİ ŞENER DÖNEMİNDE BAŞLADI

1993 yılında Sadri Şener başkanlığındaki Trabzonspor Yönetimi'nde idarecilik yapan Ağaoğlu 2000-2002 yılları arasında Özkan Sümer döneminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Ahmet Ağaoğlu, olağanüstü seçimli genel kurulda konuşmasını yapıyor...
Ahmet Ağaoğlu, olağanüstü seçimli genel kurulda konuşmasını yapıyor...

Ahmet Ali Ağaoğlu, 8 Nisan 2018 tarihinde yapılan Trabzonspor Kulübü'nün 73. Genel Kurulu'nda rakibi Metin Kaya'yı geride bırakarak Trabzonspor'un yeni başkanı olmuştur.

İngilizce bilen Ağaoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır

Bu gönderiyi Instagram'da gör

İyi geceler 😉

Trabzonspor (@trabzonspor)'in paylaştığı bir gönderi ()

İLGİLİ HABERLER