Trabzonspor'dan resmi Katar açıklaması

Trabzonspor'dan resmi Katar açıklaması
Trabzonspor'dan resmi Katar açıklaması

Trabzonspor Kulübü, basın-yayın organlarında çıkan ve kulübün Katarlılara satılacağı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Sabah saatlerinde spor basını, Katar Emiri'nin Trabzonspor'un yüzde 50 hissesine talip olduğuna dair çıkan haberler, Kamuoyu Aydınlatma Platformunda kulüp tarafından yapılan açıklamayla yalanladı.

Bordo-mavili kulübünün KAP'da yer alan açıklamasında, Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri ve ilgili mevzuatlar uyarınca bu nitelikteki kararların yönetim kurulu tarafından alınabileceği vurgulandı.

Trabzonspor'dan konuyla ilgili KAP'a yapılan açıklama şu şekilde:

  • "Basın-yayın organlarında çıkan 'Katarlılar kulübü satın alıyor' başlıklı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. SPK düzenlemeleri ve ilgili mevzuatlar uyarınca bu nitelikteki kararlar yönetim kurulu kararı ile gerçekleşebilecek olup, Özel Durumlar Tebliği gereğince bu kapsamdaki kararların da kamuya açıklanması gerekmektedir. Yönetim kurulu tarafından bu konuda alınmış bir karar bulunmamaktadır."

Açıklamada, Sermaye Piyasası Kurulunun Özel Durum Tebliği'ne göre kamuya açıklanacak herhangi bir husus bulunmadığı, SPK düzenlemeleri çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu ve internet sitesinde yapılan resmi duyurular haricindeki haberlere itibar edilmemesi de kaydedildi.