Trabzonspor'un yeni teknik direktörü Hüseyin Çimşir

Hüseyin Çimşir, Trabzonspor formasıyla 10 sezon mücadele etti.
Hüseyin Çimşir, Trabzonspor formasıyla 10 sezon mücadele etti.

Trabzonspor Kulübü Ahmet Ağaoğlu Badou Ndiaye transferinde oyuncu ve kulübüyle prensipte anlaştıklarını transferi yarın KAP bildireceklerini açıkladı. Ağaoğlu, teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılmasına neden olan süreci de anlattı.

Teknik Direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılmasına da değinen Ağaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben sadece belirli bir süre görev yapmak için seçilmiş yönetim kurulunun başkanıyım. 8 Nisan itibarıyla göreve gelmiştik, Hemen hemen herkesin aklında farklı bir isim vardı. Ünal Karaman'ın ismi hiç gündemde değildi. Ünal Karaman'la anlaşma yolunu seçtiğimizde destekleyenler oldu ancak hatırlarsanız ciddi bir şekilde de eleştirilere hedef olduk. Trabzon kalibresinde bir takım çalıştırmadığı söyleniyordu. "Küme düşen takımdan geldi" deniyordu.'

"Yeni Malatyaspor karşısında ağır bir hezimet aldık. Hoca maçtan sonra soyunma odasında ve sonra alanda iki kez istifa kararını iletti. 'Hocam, sakin ol' dedim. Pazartesiye kadar bekleyelim, sindirilecek maç değil ama sindirelim dedim.

Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman'ın gitmesini hiç istemediğini belirtti.
Ahmet Ağaoğlu, Ünal Karaman'ın gitmesini hiç istemediğini belirtti.

Malatya maçından sonra kulübün iki vefakar ve fedakar oyuncusu ile (Burak Yılmaz, Onur Recep Kıvrak) hocamız Ünal Karaman arasında kaldık, biz seçimimizi o dönemde hocamızdan yana yaptık."

AEK maçından sonra hoca çok ilginç bir açıklama yaptı. 'Transferleri ben yapmadım' dedi. Evet transferi sen yapmadın ama kulüp yaptı. Ama transferlerden ikisi hariç haberin vardı. Bu oyuncular Avdijaj ve Andusic'ti. Bu oyuncuların da kulübe maliyeti sıfıra yakındı.

"Transferler sonrası hocanın serzenişi başladı ama kendi fikri miydi ağabeylerinin mi bilmiyorum. Mesela Sörloth 20 gole katkı yaptı, bize Avrupa'da tur atlatacak iş yaptı. Prag'a elensek zaten Avrupa hayaldi. İzleme ekibi izledi, biliyordunuz siz de hocam."

"Olayların devamında tweet sayısının 100 bine ulaştığı söyleniyor. Bu Trabzonspor'un karşılaştığı bir şey değil. Yaptığımız araştırmalarda bu hesapların büyük bölümünün İstanbul'dan yönlendirildiği ortaya çıkıyor."

'Sosyal medyadan birçok asılsız iddia ortaya atıldı. Sayın Süleyman Soylu için, 'Ankara'dan Ünal hocayla görüşmeye geliyor.' denildi. Sayın Soylu o esnada ulusal bir kanalda ülkenin güvenlik durumunu konuşuyordu.''

"Trabzonspor'un hocası Hüseyin Çimşir'dir. Başka ne olabilir? Kulübe bir operasyon yapıldı, açık ve net! Hocasız kaldık. Göndermek gibi düşüncem yoktu, ben öyle karaktersiz bir adam mıyım? Kuyusunu kazdı dediler, bu karaktersizlik demektir, ben o değilim, net!"

Hüseyin Çimşir kariyerinde ilk kez teknik adamlık yapacak
Hüseyin Çimşir kariyerinde ilk kez teknik adamlık yapacak

"Hüseyin Çimşir görevinin başında. Çok büyük bir sorumluluk ama 12 yaşında Trabzonspor'un kapısından giren biri için büyük bir onur ve büyük bir fırsat. Hüseyin hoca benim yapımı ve kulüp hocasının arkasında ne kadar durduğumu biliyor."