'Türk Messi' Abdülkadir Mbappe'yi solladı

​'Türk Messi' Abdülkadir Mbappe'yi solladı
​'Türk Messi' Abdülkadir Mbappe'yi solladı

'Türk Messi' olarak nitelendirilen Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür, 'Golden Boy' oylamasında PSG'nin 180 milyon Euro'ya transfer ettiği Kylian Mbappe'yi solladı.

Ünlü İtalyan spor gazetesi TuttoSport'un her yıl düzenlediği ve Avrupa'da forma giyen 21 yaş altı futbolcuların değerlendirildiği "Golden Boy"(Altın Çocuk) ödülüne 3 genç futbolcumuz aday gösterilmişti.

Trabzonspor'dan Abdülkadir Ömür, Villarreal'den Enes Ünal ve Celta Vigo'dan Emre Mor, 100 kişilik listede yer aldı.

Şu anda oylamada, Trabzonspor'un "Türk Messi" olarak adlandırılan yıldız adayı futbolcusu Abdülkadir Ömür, PSG'nin bonservisine 180 milyon Euro ödediği Kylian Mbappe'nin önünde bulunuyor.

2003 yılından bu yana dağıtılan ödülü kazanacak isim, gazetecilerin oluşturduğu 30 kişilik bir grup tarafından belirleniyor.

YUSUF YAZICI AVRUPA'DA 6.SIRADA

Bord0-mavili takımın diğer genç yıldız adayı Yusuf Yazıcı'yla da ilgili Türkiye'yi gururlandıran bir haber geldi. Dünyaca ünlü whoscored sitesi, Yusuf Yazıcı'yı Avrupa'da top koşturan 21 yaş altı oyuncular arasında 6.sırada gösterdi.

Enes Ünal da bu listede 15. sırada yer alıyor. Dünyaca ünlü Whoscored sitesi, tüm futbolcuların ayrıntılı istatistiklerini tutan bir mecra.